Włosi chcą wyjścia kraju z UE i strefy euro [SONDAŻ]

| Aktualizacja:

Co trzeci Włoch chciałby wyjścia swego kraju z UE i strefy euro - wynika z sondażu Laboratorium Analiz Politycznych Uniwersytetu w Sienie i Instytutu Spraw Międzynarodowych. Ukazują one zmiany w spojrzeniu Włochów na wyzwania stojące przed ich krajem.

wróć do artykułu
  • ~Trochę ironicznie...
    (2018-01-16 09:10)
    Kiedyś....."W 2013 roku Włosi wskazywali promocję eksportu oraz obronę narodowych interesów za granicą". Obecnie....."Podobnie jak w 2013 roku, 82 procent osób twierdzi, że w polityce międzynarodowej ich kraj nie liczy się w ogóle lub ma niewielkie znaczenie". Pozostał im już tylko eksport inżynierów z czarnego lądu do swoich "przyjaciół" z UE.
  • ~arr
    (2017-11-26 17:34)
    JEŚLI NIE UNIA TO KTO ?? TO WLASNIE UNIA ZAPEWNIA WZROZST GOSPODARCZY I DALSZY ROZWOJ . BEZ UNI TE KRAJE JAK WLOCHY , GRECJA ,POLSKA HISZPANIA, WEGRY SĄ PRZEGRANE !! SAME SOBIE NIE PORADZĄ TYMBARDZIEJ! .NIEMCY , FRANCJA CZY WLK. BRYTANIA TEGO TAK BARDZO NIE ODCZUJĄ GDYBY DOSZLO DO ROZPADU UE MAJA NA TYLE MOCNE I STABILNE GODPODARKI ŻE PORADZA SOBIE SAME
  • ~Cios poniżej pasa.
    (2017-10-17 08:22)
    Oj,oj,to dla Merkel cios poniżej pasa.
  • ~leming z dobra pamiecia
    (2017-10-11 15:06)
    A wiec racje ma wielki prezydent Donald Trump, ktory powiedzial, ze bo Brexicie coraz wiecej krajow bedzie uciekac z UE.
  • ~jozef bak
    (2017-10-11 00:13)
    slusznie UE to najwiekszy burdel pelen blaznow z naszym rudym na czele
  • ~AA
    (2017-10-10 16:48)
    Nie dziwię się im,widzą jak PIS-DOLE opluwają UE a potem biorą forsę sobie do kieszeni to też nie chciałbym być UE.
  • ~Jo HGW tero se stajam za bufetom
    (2017-10-10 16:28)
    Touski Krulu Eojoropy, POdnóżku pani Merkel, ratuj naszo UNIO!!!! W tobie POzostała tylko nadziejo!!!
  • ~t.
    (2017-10-10 16:07)
    Co trzeci ??? Rozmawiajac z Wlochami, czy to z poludnia, czy to z polnocy, mam wrazenie, ze chce tego 90 %.
  • ~ja tak uważam
    (2017-10-10 15:02)
    ludzie nie są pzeciwko Unii tylko przeciwko miernotom które pozjadały wszystkie rozumy a nie potrafia racjonalnie myśleć i przede wszystkim myślęć ,że unia to ludzie
  • ~Zenek z Ojcowa
    (2017-10-10 14:49)
    Włosi to najwięksi przegrani po wejściu do strefy Euro! Na razie to takie niewinne przepychanki ale może dojść do bardzo poważnych po zawirowaniach w Hiszpanii. Wlosi mogą wrócić do rozprawy z deficytowym i leniwym południem
  • ~jz
    (2017-10-10 14:41)
    Tytuł artykułu powinien być "Włosi NIE chcą wyjścia kraju z UE i ze strefy euro. Jeśli 1/3 chce wyjścia, to zgodnie z zasadami logiki: 2/3 nie chcą (wstrzymanie sie od głosu to też jest "niechcenie"). Nie rozumiem, dlaczego ta gazeta podaje informacje jak pasek dziennika TVP - czyli wprost przeciwnie do tego, co mówią liczby?