USA wraz z Wielką Brytanią i Francją dokonały nalotów w Syrii. To odwet za użycie broni chemicznej

| Aktualizacja:

Połączone siły lotnictwa amerykańskiego, brytyjskiego i francuskiego przeprowadziły w nocy z piątku na sobotę serię nalotów w Syrii w ramach akcji odwetowej za użycie broni chemicznej podczas ataku w mieście Duma 7 kwietnia, w którym zginęło ponad 60 osób.

wróć do artykułu
  • ~keban
    (2018-04-14 09:00)
    czy ONZ w swojej rezolucji wydało zgodę na atak?
  • ~korwinista
    (2018-04-14 09:00)
    "odwet za użycie broni chemicznej" Syria zaatakowała bronią chemiczną USA, Francję i GB???
  • ~Ozz
    (2018-04-14 09:03)
    To tak jest Kiedy Ogon Macha Psem
  • ~$oros
    (2018-04-14 09:05)
    od dzisiaj lubię Trumpa. May i Macron POdobali mi się od dawna
  • ~szaza
    (2018-04-14 09:16)
    potem angole i żabojady dziwią się , ze im wysadza arabstwo metra
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2018-04-14 09:17)
    Oczekuję odpowiedzi Rosji na ATAK. Rodzi się pytanie: czy Rosja dogadała się z USA sprzedając Syrię ?,by ratować Trumpa. A może Rosja STCHÓRZYŁA??????????????? Nie dając odpowiedzi ,Rosja traci znaczenie jako SOJUSZNIK. Rosja sprzedała Serbie ,teraz robi to samo w Syrii? Nie zdziwię się jak Iran i Chiny zaczną się wycofywać z Sojuszu z Rosją.Nie przypuszczałem że W.P. to CYKOR.
  • ~JOZEK
    (2018-04-14 09:35)
    to nie chodzi o bron chemiczna wSYRII to ZEBY SPROWOKOWAC PANA PREZYDENTA PUTINA I ODEBRAC ROSJI MUNDIAL TAK SIE DZIALO PRZED OLIMPIADA W SOCZI TO ROBIA NIEUDACZNICY USA ANGOLE I ZABKI
  • ~XYZ
    (2018-04-14 09:41)
    Za pół roku okaże się że w Syrii nie było żadnej broni chemicznej i Zachód przeprosi za pomyłkę. To samo było w Iraku.
  • ~mao
    (2018-04-14 10:12)
    Znowu Rosja dała ciała,obiecała pomoc i nie pomogła.Gdyby doszło do bezpośredniej konfrontacji z NATO,to wynik zmieniłby mapę Europy i Azji.
  • ~eu
    (2018-04-14 10:12)
    To samo stalo sie w 1945 -roku ci sami za atakowali Niemcow a dlaczego bo sie bali ze Ruski zabierze cala Europe a teraz Syrie
  • ~qaduq
    (2018-04-14 10:18)
    Podziwiać odwagę i pracowitość przywódców czołówki zachodniego świata, dającego wzór odwagi. Trzy potęgi atomowe, pamiętajmy, uprzedziły Syrię, w których punktach zrzucą bomby i są pewnie zdziwione i zadowolone, że nikt om nie przeszkadza. ONZ i Rada Bezpieczeństwa ma weekend. NATO podkuliło ogon zadowolone, że nie jest to akcja paktu, ale, jak trzeba, juz w lansadach pochyla się w usłużnym poparciu. Czy kogoś zdziwi kolejna akcja, gdzie spokojnie anonimowi terroryści podadzą się za Syryjczyków? A może tylko ograniczą się do wysadzenia w Salisbury fabryki, produkującej ów słynny gaz, którym ponoć zatruł się kot i przekręcony rosyjski agent. . NATO prowadzi w Syrii nieformalna wojnę z Rosja i Iranem do ostatniego Syryjczyka, a na to wszystko życzliwie patrzą dwaj neutralni ponoć sąsiedzi, którym marzy sie rozbiór tego kraju. Aleppo i Damaszek to dawno upatrzona zdobycz. Każdy wie, o co chodzi, ale milczy, aby nie zostać oskarżonym o wszystko, co najgorsze.
  • ~nikogo juz nie oszuka
    (2018-04-14 10:19)
    Putin zareagowal tak jak reaguje slabszy. Jeszcze tylko powinien wyrazic ubolewanie. W gebie jest mocny i w stosunku do slabszych. Z silnymi mowi o pokoju.
  • ~kos~
    (2018-04-14 10:19)
    Prezydent Trump to facet z jajami i dotrzymal slowa.
  • ~normalny Polak
    (2018-04-14 10:38)
    Czy 4 polskie F-16 wróciły już z pustyni Negev?
  • ~analityk z wb
    (2018-04-14 10:58)
    jeszcze raz w historii swiata syjonistom udalo sie sprowokowac do bezposredniej agresji i wciagniecie w nieswoja wojne cywilizowane narody na swiecie. Z pogwalceniem jakichkolwiek praw miedzynarodowych przywodcy panstw agresora dokonaly rzezi na terenie syrii - setki smiercionosnych rakiet zaatakowaly w ciemnosciach nocy spiace dzieci, kobiety, cale beubronne osiedla. Moralnosc i odpowiedzialnosc krajow agresora spadla do poziomu krwiozerczych bestii. Dzsiaj swiat stracil szanse na pokoj i miedzynarodowa wspolprace - to 3 wojna swiatowa.
  • ~KwidzyniakA
    (2018-04-14 11:03)
    Większość tutaj komentujących swoją wiedzę na temat konfliktu w Syrii posiada z pro USMeńskich mediów jakimi są TVP , Polsat i TVN. Proponuję poszukać w necie bardziej obiektywnych informacji.
  • ~Peklowany lenin
    (2018-04-14 11:04)
    Czerwone psy na forum ujadają a to o Katyniu a to o Smoleńsku lub też bronią Syryjsko Sowieckich morderców.; Tylko argument siły przemawia do tych nikczemnych typów.Szkoda że nasi nie brali udziału w akcji.
  • ~md
    (2018-04-14 11:57)
    Jeśli arsenały broni chemicznej zostały wywiezione na teren rosyjskich baz, to znaczy, że Rosja przechowuje broń chemiczną.
  • ~Ten
    (2018-04-14 12:08)
    To Polska juz tez opanowala przez ruskich? Piaty Kolumne Ras Putina juz zu w akcji!
  • ~toj
    (2018-04-14 12:31)
    Swego czasu broń chemiczna miała znajdować się w IRAKU a Saddam Husajn miał za jej pomocą bez mała podbić świat . Teraz Syria . Tylko skąd te państwa biorą tą broń ,składniki i urządzenia oraz technologię do jej produkcji . Gdy szwindluje się i zaopatruje tyranów w taką broń aby paniska mogły zrabiać fortune to te państwa nie kiwnęły palcem . prezydenci i premierzy udają głupców bo dostali się na stołki właśnie za pieniądze takich ludzi . Teraz bronią oni przed nią całe narody . Jak widzę już wszyscy zapomnieli kto tak napradę narobił tego bajzlu tak jak kto uzbroił po zęby Talibów