Francja i Niemcy planują podpisać obszerny traktat o współpracy. "Times": Inne państwa UE traktują ten układ z podejrzliwością

Rządy Francji i Niemiec planują podpisanie w styczniu nowego traktatu dwustronnego, zakładającego bezprecedensową współpracę w zakresie polityki bezpieczeństwa, spraw zagranicznych i współpracy gospodarczej - podał w czwartek brytyjski dziennik "The Times".

wróć do artykułu
  • ~mysle ,ze rozum zwyciezy
    (2019-01-11 17:36)
    Dlaczego nikt nie chce pociagnac do opowiedzialnosci ( takiej jaka jest odpowiednia) Merkel i jej ekipy. Wszyscy wina jedni drugich a wlasciwych winowajcach kryzysu cisza.
  • ~m krą
    (2019-01-11 17:34)
    Ten chłopak ma jakąś słabość do starszych kobiet
  • ~Ukrainiec
    (2019-01-10 21:37)
    Proces federalizacji Europy rozpoczął się jeszcze za duetu Merkel - Sarkozy.Teraz nabrał wyraźnie tempa i tworzony jest równolegle na kilku frontach, a najważniejszym jest ten polityczny i militarny. Zbiegają się w czasie inicjatywa z Akwizgranu z inicjatywą budowy własnej, europejskiej armii. Brytyjski hamulcowy właśnie się z tematu wylogowuje ( albo go wywalą ).Obawiam się tylko,że polska przygoda z UE właśnie dobiega końca, bo nie da się pozostać w nowych europejskich układach i dalej *******ć jankesom. Te siły staną naprzeciw siebie i to nie długo, a w tak opłakanym położeniu nie byliśmy nawet przed ostatnią wojną. Jeden wróg na Zachodzie, dwóch na Wschodzie, z czego jeden zakotwiczony w środku, a wyśniony sojusznik na drugiej półkuli. Sposób, w jaki Polacy kreują sobie katastrofy byłby żenujący, gdyby nie budził fascynacji. Europa ma przed sobą przyszłość wy - katastrofę.
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2019-01-10 18:11)
    Ta Mierkieln to wygląda na to że młodsza od żony Makrona w tym stylu POdniecająncym super FOTKA
  • ~Git888
    (2019-01-10 16:17)
    Niemcy Niemcy jeszcze jedna wojna i nie będzie już komu szprychac po niemiecku ! Niemcy chcą przejąć francje ! To jedyny kraj w UE z możliwością blokowania rady ONZ ! Bo Anglia wychodzi ! Z UE ! A dla niemiaszkow w Polsce niech uważają ! Bo każdy Niemiec w mundurze u mnie na wsi dostanie w prezencie 4 ostrzegawcze kule w plecy !!!! Mamy rodzinne rachunki wojenne !
  • ~internautka 50+
    (2019-01-10 16:14)
    To jeszcze jeden pretekst by uciec z tego kołchozu!!! Coraz częściej mam wrażenie że nie żyję w swojej ojczyznie tylko w jakimś obozie niemiecko- francuskim.
  • ~PiS = POLEXIT
    (2019-01-10 15:42)
    Stara unia wypnie się na nas i odetchnie z ulgą, zapominając o problemie. A pisowskie głupki nadal będą dyskutować o "reformowaniu unii" razem z bandą rosyjskich agentów w rodzaju Orbana i Salviniego...
  • ~Kazkot z Ancut
    (2019-01-10 15:25)
    Czyli unia w Unii.Niemcom to jest na pewno na reke, bo to przebiegla ekspansja ,nie militarna,ale bardziej subtelna.Polska musi stac z daleka od tego typu rozwiazan ,wystarczy nam ze wreszcie jestesmy bezpieczni a z wrodzona przedsiebiorczoscia i pracowitoscia ,wczesniej czy pozniej ,bedziemy Japonia Europy.
  • ~Po prostu
    (2019-01-10 15:13)
    Albo jestesmy z krajami zachodu albo zostaniemy sami .
  • ~Peo
    (2019-01-10 15:10)
    Nasi panowie,władcy i gubernatorzy generalni.My ,wierni słudzy czekamy na polecenia.
  • ~Delius
    (2019-01-10 15:07)
    Dobrze robia. Trzeba sie bronic przed faszystowskim syfem
  • ~Kaleń
    (2019-01-10 14:43)
    I znowu trzeba będzie wytoczyć wagon(salonkę) aby godnie podpisać układ.Niemcy i Francuzi mają w tym wprawę.
  • ~skandal
    (2019-01-10 14:33)
    he he ale sie cackuja moze do hotelu juz ida . Dzieciak z mama zenada tak sie caloswac nawzjaem politycy bufff zadna etyka kultury. Wstyd .
  • ~Na czerwono
    (2019-01-10 14:25)
    I tylo znowu pole.
  • ~Boby
    (2019-01-10 14:20)
    Dołączmy do nich wzmocnimy się Moskwie na pohybel.
  • ~Unie nalezy umacniac
    (2019-01-10 14:01)
    Dobrze robia. Nie czekaja az ich brunatni rozsadza. Unie umacniaja i potem beda rozszerzac. Szkodnikow zostawia samym sobie. Widac ze to nie dyletanci jak nasi. Dobry z dobrym a ten ktory bruzdzi i podkopuje bedzie sam. W UE egoisci sa niepotrzebni.
  • ~Historia powtarza się farsą
    (2019-01-10 13:34)
    Historia się powtarza. Obserwujemy właśnie anschluss Francji. Obce służby sterują masami na ulicach Francji odwracając uwagę od tego, że w gabinetach rząd z kilkunastoprocentowym poparciem oddaje suwerenność kraju Berlinowi.
  • ~Tlauks
    (2019-01-10 13:28)
    Rozpad na Stara Unie (albo strefe Euro) i Uklad Warszawski Bis jest nieuchronny. Kraje postkomunistyczne ani nie sa europejskie ani nie ida w tym kierunku. W kregach brukselskich juz glosno mowi sie, ze ich akcesja byla bledem. Jedynym mozliwym rozwiazaniem dla Unii jest pozbycie sie tego balastu.
  • ~Slazak
    (2019-01-10 13:25)
    To teraz widać po te całe UE, kurtyna opadła, maski zdjęte, a Ryszawo ME N do jako POdnózek służy też jako kapciowy niemieckiej POni Angeli !!!

Może zainteresować Cię też: