Rząd się sam wyżywi. Ale co shutdown oznacza dla przeciętnego Amerykanina?

| Aktualizacja:

Niemoralność shutdownu sprowadza się do tego, że w jego konsekwencji cierpią najbiedniejsi. Pensje ludzi, którzy decydują o tym, że nie ma ustawy budżetowej i wskutek tego zamykane są federalne instytucje, są wypłacane. Kongresmeni, senatorowie, ich personel oraz oczywiście cała ekipa Białego Domu na czele z prezydentem dostają pieniądze na czas. Portal Politico cały czas publikuje listy od Amerykanów, którzy opisują w nich, jak bardzo skomplikowało się im w ostatnich kilkunastu dniach życie.

wróć do artykułu
 • ~zUSA
  (2019-01-12 18:58)
  Nic nie znaczy. W każdym razie bardzo niewiele. Od przyszłego tygodnia zaczna dostawać zasiłki "Layoff zasiłki" Te tak ukochane przez nich "Free Money". GWARANTOWANE - ci ludzie są zachwyceni swoją sytuacją.
 • ~Optyk
  (2019-01-12 19:01)
  "Nie dostaną" a "nie dostają" robi różnicę, nazistowskie nieuki. Tym pracownikom, którzy muszą pracować pieniądze zostaną wypłacone po zatwierdzeniu planu nowych wydatków. Prędzej czy później. Poza tym ci ludzie mogą składać wnioski o zaiłek dla bezrobotnych, zasiłek dla osób/rodzin z niskimi dochodami, bony żywnościowe oraz różne inne programy pomocowe. W momencie jeśli dostaną zaległę wypłaty musza zwrócić te pieniądze - coś jak nieoprocentowana pożyczka. Poza tym nie - Stany nie żyją tym wydarzeniem. To pismacy nim żyją. Stany żyją playoffs.
 • ~he, he, he
  (2019-01-12 19:14)
  Nie ma żadnych "najbiedniejszych" ani nawet zwyczajnie biednych wśród ludzi zatrudnionych na państwowych stanowiskach (Federal Government Jobs ) w USA. Tam pracuje się dokładnie tak jak kieddyś w dawnym dobrym, polskim PRLu. Odpowiednia siatka płac, wszystkie świadczenia socjalne. Ci ludzie nie nażekają na to że dostali niwzapowiedziany ekstra urlop. państwo i tak im za ten czas zapłaci. Całkiem możliwe że nawet podwójnie.
 • ~40 lat minelo emigrant
  (2019-01-13 09:16)
  Ci pracownicy nie dostana ani centa,to juz bylo za Baracka Obamy,ktos tu opowiada bzdury na forum,tam nie ma PRL - u.Trudno sie tez dziwic parobkom ,ktorzy tam dorabiaja na dziko.
 • ~Swinton
  (2019-01-13 12:24)
  Nie tylko rząd się wyżywi. Demokraci z Kongresu też. Do porozumienia potrzeba dwóch stron.

Może zainteresować Cię też: