Szef WikiLeaks aresztowany. Sytuacja eskaluje. W tle ekstradycja do USA i umorzone śledztwo o gwałt [WIDEO]

Demaskatorski portal WikiLeaks oskarżył w czwartek "wpływowych graczy", w tym amerykańską CIA, o "wyrafinowane" wysiłki w celu "odczłowieczania" założyciela serwisu Juliana Assange'a. Wcześniej Australijczyk został aresztowany w Wielkiej Brytanii.

wróć do artykułu
 • ~Wolny jeszcze czlowiek
  (2019-04-11 12:21)
  Szok,nic ujac ani dodac.Odwazny czlowiek ujawnil wiele spraw,o ktorych przecietni ludzie nie mieli pojecia.Zostal zdradzony za srebniki.
 • ~Kat ma sie lepiej of ofiary
  (2019-04-11 13:20)
  Ludzie, ktorzy ujawniaja afery polityczne-gospodarcze-religijne-obyczjowe ida do wiezienia, a aferzysci sa na wolnosci i zyja w dobrobycie. Przykladem moze byc opisany w tym artykule Assange, i z naszego podworka Falenta, Stonoga, Miedlar, I wielu innych....
 • ~Babciajaga
  (2019-04-11 13:21)
  Kreml zaniepokojony, olaboga, no bo taki obronca maluczkich i pokrzywdzonych, czyli la Paloma, bialy golabek pokoju. A moze maja pietra, ze taki czy inny skandal wyjdzie na jaw? Ale Kreml zahartowany, oni juz tyle skandali dementowali. Wystarczy przeciez powiedziec : to nie my , no i sprawa zalatwiona, no nie?
 • ~co na to poradzic ?
  (2019-04-11 13:54)
  Pokazcie mi ,kto ze Stanami wygral. Czyjas strone trzeba zawsze trzymac. Swiat jest tak urzadzony ,ze ktos kogos musi wycyckac. Humanizm polega na tym ,zeby wykorzystanego nie zniszczy do konca, pozwolic mu zyc. Innego swiata nie ma.Chociaz moze Assange dzialal w dobrej wierze, ale szkodzac Stanom przyslugiwal sie wiekszemu zlu.
 • ~Czlowiek ze stali HiL
  (2019-04-11 14:03)
  Zwracam uwage ,ze Julian Assangea nie zdradzil swego kraju w, ktorym sie urodzil.Ujawnil tylko zezwierzecenie sie tych ,ktorzy rzadza swiatem.On jest australijczykiem,synem ludzi ,ktorzy tu kiedys przybyli jak my wygnancy z komuny,oni z innych powodow.Pamietajcie,ze my Polacy z za Buga zostalismy zdradzeni juz wielokrotnie przez tzw.przyjciol.Wystarczy Linia Curzona,Teheran,Jalta,i Poczdam.Rzad Australii podobnie jak inne w tej sytuacji podwinie ogon,taka jest niestety prawda.
 • ~petro
  (2019-04-11 14:28)
  Pieskow i Kreml "zapewniają" aresztowanym przestrzeganie prawa.Śmiechu warte!.Dobre przesłuchanie tego rosyjskiego szpiega pokaże prawdziwą rolę władz Rosji i tego się boją.
 • ~stary dziad
  (2019-04-11 14:37)
  Swoje już odsiedział.
 • ~Żagań
  (2019-04-11 14:41)
  To jest tzw angielska wolność słowa. Tommy Robinson w więzieniu (obecnie na szczęście już na wolności) za próby relacjonowania sprawy sądowej gangu pakistańskich gwałcicieli. Teraz Assange aresztowany za otwieranie ludziom oczu. Coraz częściej wydaje mi się, że Orwell napisał "1984" nie jako krytykę komunizmu, ale tego, co obecnie się dzieje.
 • ~antytrump
  (2019-04-11 18:38)
  Terrorystyczny atak Trumpa na dwie podstawowe zasady/zalety demokracji; pierwsza - wolność słowa i myśli, druga to - wolny przepływ informacji.
 • ~0rwell
  (2019-04-11 21:20)
  UK ma moralny obowiązek nie wydawać bohatera Assangea do USA, gdzie prawdopodobnie zostanie on w majestacie prawa zamordowany.

Może zainteresować Cię też: