Niemiecki publicysta: Rosjanie śmieją się z naszej głupoty

Niemieccy politycy, zwłaszcza ze wschodniej części kraju, regularnie apelują o zniesienie sankcji przeciwko Rosji. Zdaniem pisarza i publicysty Borisa Reitschustera Niemcy są tak podatni na manipulacje Kremla, że Rosjanie wręcz śmieją się z ich głupoty.

wróć do artykułu
  • ~Atom
    (2019-07-29 19:41)
    Cóż prawda i co gorsza dotyczy nie tylko Niemców ale reszty zachodniej europy. W sumie prawie wszystkich, którzy nie poczuli rosyjskiego buciora i smrodu ich onuc.
  • ~Stanisław Piątek
    (2019-07-29 19:41)
    Prawda. Ruskiemu aparatowi władzy nie ufać (do zwykłych ludzi nic nie mam)
  • ~Misio.,,,,,,..,,,....,,,,,..,
    (2019-07-29 19:34)
    Dobrze, że są jeszcze myślący Niemcy w tym kraju. Może jeszcze kalifat niemiecki nie padnie?
  • ~ivo
    (2019-07-29 20:26)
    Bardzo dobra analiza. Niemcy nie mają kompetencji do bycia leaderem Europy. ich hegemonia jest szkodliwa dla Europy
  • ~proste
    (2019-07-29 21:50)
    Niemiec to szanuuje tego od kogo oberwał.
  • ~putto
    (2019-07-29 22:58)
    Rosja stara się manipulować całym światem i na to ma pieniądze
  • ~sic.
    (2019-07-29 20:10)
    Coz ... dzieki Pisowi stalismy sie posmiewiskiem swiata .
  • ~robas
    (2019-07-29 23:09)
    Wołający na puszczy , niestety.
  • ~Zbysław
    (2019-07-29 21:56)
    Odwieczne ziemie niemieckie (w Polsce i innych krajach nadbałtyckich)-to jest rewizjonizm w czystej postaci. Lepiej sąsiedzi z zachodu skierujcie oczy na pustynne ziemie waszych gości z Afryki pn, czy Azji,bo tutaj nie macie czego szukać.Zresztą wasz lis pustyni już tam był.
  • ~ALLELUJA I DO TYŁU!
    (2019-07-29 22:49)
    Jak widać nie wszyscy w Polsce są "zaszczepieniu przeciwko rusofilii". Retoryka PiS w sprawie Zachodu i zasad demokracji to dokładna kopia retoryki Putina, ostatnie jego wystąpienie na ten temat można by pomylić z tekstami pisowskich kacyków. Z kolei narodowcy, korwiniści, kukizowcy - cała ta zgraja otwarcie sympatyzuje z Rosją i Putinem, wcale się z tym nie kryją. Podobnie jak np. Orban - on nie musi się już "czaić" więc oficjalnie przyznaje się do swoich prorosyjskich skłonności.
  • ~dfg66
    (2019-07-30 09:36)
    "Rosjanie śmieją się z naszej głupoty" - dobrze, że to o Niemcach napisał niemiecki publicysta... Niemcy się zaprzedali za gaz, który jest niezbędny dla ich gospodarki.
  • ~╲╱.├─┤
    (2019-07-29 21:23)
    Nijak, po prostu zrewanżujemy się Niemcom wojna partyzancka na szeroka skale z mordowaniem Niemców cywilnych włącznie - koniec wspaniałomyślności...
  • ~mit o Niemcach pryska
    (2019-07-30 12:14)
    Niemcy wcale nie sa madrym narodem. Sa pracowitym narodem ,tak jak mrowki, ktore wcale nie sa madre.
  • ~prezes WOLAKÓW
    (2019-07-30 07:40)
    Rusofilia w Niemczech jest zrozumiała . Niemcy lubią wysoką kulturę a w Rosji ona jest.
  • ~heca hecą
    (2019-07-30 08:25)
    Borisa Reitschustera jakież piękne, czysto rosyjskie nazwisko. U nas też takich pełno...
  • ~GRU
    (2019-07-29 21:33)
    Oczywiscie,ze rzady w ROSJI od Lenina do dzis sprawuja ID-IOCI.Nawet Gorbaczow nie byl taki w porzadku,TYLKO ROSJA NIE MIALA DEWIZ!!! Taki OGROMNY KRAJ posiadajacy WSZYSTKIE SKARBY ZIEMI wiecej wydaje na zbrojenia niz na DOBRO LUDZI!!! PUTIN w ostatnim swiecie Marynarki Wojennej oglosil budowe kilkunastu dodatkowych okretow wojennych!!! Nie znam sie na wojsku,ale kazda z okolo 8000 rakiet z glowkami atomowymi, w razie czego jest chyba troche szybsza od okretu nawet atomowego!!! Moze KRETYN SZANTARZOWAC caly Swiat od bieguna do bieguna bez wydania 1 rubla!!! Ciekawe czy tez ma KOTA!!! Chyba to zwierzatko ma kazdy DYKTATOR!!!
  • ~internautka 50+
    (2019-07-30 07:57)
    "Chciałbym mocno podkreślić, że ten, kto podejmuje wspólne przedsięwzięcia z Putinem, nie jest przyjacielem Rosji, tylko przyjacielem Putina To oczywista oczywistość!
  • ~ Ela
    (2019-07-30 13:15)
    Zajmijcie sie wreszcie swoimi problemami bo macie ich juz za duzo. Innym du...zawracac potraficie ale nie widzicie co sie u was dzieje. Dulszczyzna !!!!!!!!!!!!
  • ~bz
    (2019-07-30 08:40)
    Pismo "Spiegel" ktore czytalem za czasow naczelnego Stefana Austa przechyla sie stopniowo w kierunku bardzo, bardzo lewym. Ostatnio wybuchl skandal z okazji relacji dziennikarza Relotiusa ze Stanow Zjednoczonych. Byl to stek klamstw i manipulacji, ktore redakcja pozniej odszczekala. Nie kupuje juz "Spiegla", dawniej niezlego-spoldzielna redaktorow go wykancza. Rosja ma oparcie wsrod - o dziwo-zarowno skrajnie lewicowych, jak i skrajnie prawicowych ugrupowaniach. Te Niemcami nie rzadza. Popularnosc prawicowej AfD ma korzenie nie w prorosyjskosci, ale w w niezgodzie na polityke emigracyjna rzadzacej CDU. Tym niemniej AfD zezuje w kierunku Kremla
  • ~Lus
    (2019-08-01 08:07)
    Ciągnie swój do swojego .

Może zainteresować Cię też: