Niemieckie media: Merkel i Macron dali Johnsonowi nauczkę. Musi zacząć współpracować z Brukselą

Niemieckie media, komentując w piątek pierwsze zagraniczne podróże Borisa Johnsona na stanowisku brytyjskiego premiera do Berlina i Paryża, oceniają, że nie odniósł on sukcesu. Dostał od Angeli Merkel i Emmanuela Macrona grzeczną, lecz dobitną nauczkę - odnotowują.

wróć do artykułu
  • ~---------ziutek
    (2019-08-23 20:47)
    Chcieli brexitu, to niech go maja! Na warunkach EU !!!
  • ~Babunia
    (2019-08-23 19:56)
    C h a m s t w o i tupeciarstwo wchodzi w mode wsrod politykow swiata, nieokrzesany Trump, Putin, teraz Johnson! Ten kladzie noge na stolik u gospodarza, to juz po prostu szczyt , nawet chyba Putin by tego nie zrobil!.
  • ~z7ujkm
    (2019-08-23 12:14)
    Co za bzdury wypisuja?! Po wizycie sa dwa echa: ze z Anglia trzeba sie dogadac i ze........no ze trzeba wykorzystac sytuacje, by dac Irlandii mozliwosc polaczenia wyspy, rozcietej na dwa od ponad 100 lat. Tzn. ze jest okazja, zeby krolowej dowalic, bo protestancka Irlandia Polnocna nalezy do korony......Trzecia sprawa jest wybieranie przez Niemcow terminu na referendum, ktore mialoby dac Irlandczykom z poludnia i polnocy mozliwosc wypowiedzenia sie, czy w ogole chca sie polaczyc. O TYM SIE MOWI. A nie o Johnsonie.......
  • ~Marcin
    (2019-08-23 12:02)
    To niby jakąś lokalna niemiecka gadzinówka będzie decydować kto mieszka przy 10 Downing Street?
  • ~ekonomista
    (2019-08-23 11:50)
    jeśli te wizyty to była taka klęska jak to opisują niemcy to dlaczego funt tak wystrzelił i względem złotego i dolara?
  • ~riddick
    (2019-08-23 11:39)
    Tak działaja Niemcy i Francja w Unii Europejskiej: zamiast dążyć do współpracy i koncyliacji daja nauczki i rozdzielają prztyczki. Unia nie ma szans dobrego działania i przetrwania i dzięki głupocie Niemiec i Francji, które w historii Europy juz nieraz wprowadziły zamęt i niepokoje a także po prostu wojny i nieszczęśćia.
  • ~prezes
    (2019-08-23 11:38)
    polityka UE i polityka UK przypominaja dwie stare baby-sasiadki z bloku,ktore znaja sie dlugo,chodzily kiedys razem do kosciola,ale sie pozarly i "nie gadaja" ze soba.Dziwne,bo to podobno narody pragmatyczne-przynajmniej o Anglikach i Niemcach tak sie mowi.Ow pragmatyzm przemawialby za tym aby dla wspolnego dobra gospodarczego po prostu wywalic w kat urazy ideowe i zrobic deal w celu dalszego robienia kasy.Ale nie-obraza i pokazywanie "kto ma racje" dominuje.To dobra lekcja dla nas aby nie wdawac sie w jakies karczemne awantury z UE,np. o wymiar sprawiedliwosci,bo na tym sporo stracimy.zachod UE,podobnie jak w przypadku UK,bedzie chcial nam pokazac kto tu rzadzi,a my jestesmy jeszcze nadal za biedni aby stracic unijna kase.
  • ~Tiamat
    (2019-08-23 11:11)
    niemieckie media..niemieckie rządy, nie do końca, bo w jarmułkach.

Może zainteresować Cię też: