Bomby termojądrowe USA w Turcji stały się "zakładnikami Erdogana". Nowe oblicze kryzysu na Bliskim Wschodzie

| Aktualizacja:

Kryzys na Bliskim Wschodzie może stać się jeszcze bardziej groźny. Jak informują zarówno australijskie, jak i amerykańskie media, w bazie Incirlik w Turcji jest 50 termojądrowych bomb atomowych. Tureckie władze mogą położyć na nich ręce, bo prezydent Erdogan coraz głośniej mówi, że jego kraj powinien stać się atomowym mocarstwem.

wróć do artykułu
  • ~kaloo
    (2019-10-17 11:56)
    Coś tam pitolicie Hipolicie.O ile pamiętam,Amerykanie,tuż po wybuchu konfliktu z Tucją Erdogana, wywiezli swoje bomby atomowe do Rumunii.O czym oficjalnie poinformowały gazety hamerykanske.Ówczesna sytuacja była tak napięta,że bazy Amis w Turcji były wręcz odizolowane.
  • ~mgr inż. S.O.
    (2019-10-16 12:24)
    Najlepiej oficjalnie deklarować chęć wycofania tych bomb termonuklearnych w jakimś tam terminie, a po cichu, już dzisiaj, w trybie alarmowym wymontować z nich w sumie niewielkie ładunki termonuklearne i wywieźć je co prędzej z Europy na kontynent Amerykański ! Nawet w komorach bombowych F22 lub F35 !
  • ~Fizyk
    (2019-10-16 10:44)
    Bomba ,to nie wszystko on moze eksplodowac w danym miejscu na ziemi tylko dwa razy w roku.Zalezne to jest od polozenia tego miejsca wzgledem slonca !.Dlatego USA i Rosja czy inni ciagle zmieniaja w nich zapalniki ?
  • ~Jacobus
    (2019-10-16 10:31)
    I wszyscy robicie już w kalesony. Jak można bezkrytycznie wierzyć we wszystko. Gdyby można było sobie tak bezproblemowo zabierać broń nuklearną to już dawno życia na tej planecie by nie było. Pomyślcie nie róbcie z siebie pożytecznych idiotów.
  • ~turysta
    (2019-10-16 08:29)
    To jak wojny nie będzie to Tramp zerwie porozumienie w sprawie zniesienia nam wiz i znowu obieca jak będzie miał interes.
  • ~atomowy krasnal
    (2019-10-15 23:30)
    "...w bazie Incirlik w Turcji jest 50 termojądrowych bomb atomowych" Bomba atomowa to co innego niż bomba termojądrowa - redaktorze, trzeba się douczyć.
  • ~Gret
    (2019-10-15 21:59)
    Wyslac Grete. To nieekologiczna bron.
  • ~welldone
    (2019-10-15 21:03)
    no to teraz erdogan przejmie bomki jądrowe usa i czesc zapewne przekarze isis swietna robota panie trump
  • ~vladek
    (2019-10-15 19:21)
    Żeby je użyć to trzeba mieć kody,których Turcja nie ma i mieć nie będzie!
  • ~xcvbnm,
    (2019-10-15 19:06)
    Jaki jest wpływ współczesnych wojen na zmiany klimatyczne?
  • ~takie sobie fantazje
    (2019-10-15 17:09)
    Spokojna glowa . Erdogan nie jest glupi. Nigdy nie sprowokuje Stanow. Wie czym to grozi.
  • ~dobra zimna wojna
    (2019-10-15 16:04)
    Pamietajmy, zimna wojna zapewniła pokój Europie i USA na dziesieciolecia, bo wschód i zachód szczerzyly na siebie zeby i wzajemnie sie bały. Podpobnie będzie na BW - uzbrojenie nuklearne kilku państw zapewni całemu regionowi pokój.
  • ~Kazkot
    (2019-10-15 15:05)
    Bicie piany ,nic wiecej.Trump i my platnicy podatkowi w Ameryce mamy dosc rozwiazywania swiatowych problemow wysylajac naszych zolnierzy.Czas aby kraje same dbaly o swoje bezpieczenstwa a ekonomiczny straszak pomagal trzymac niektore w ryzach.
  • ~Kogut
    (2019-10-15 14:28)
    Mok?Ty to na przepustkę się urwales z tworek ?żałosny debel!
  • ~żart
    (2019-10-15 13:31)
    Polska ma bombi o których świat nie słyszał, t.zw. bomki choinkowe. Nic je nie zwalczy. Mówił Kabaret Tey - "Z Tyłu Sklepu" (pani Pelagia).
  • ~Mok
    (2019-10-15 13:19)
    Niech Trump zabierze bomby Turkom a przekaże Polsce. Jarzbaw chętnie je przyjmie. Na opozycję w senacie jak znalazł
  • ~pokój dla BW
    (2019-10-15 13:17)
    I ma rację Erdogan. Skoro Izrael ma i grozi swoim sąsiadom broniami jądrowymi, powinny je mieć także inne pństwa w tym regionie (Turcja, Iran), żeby była równowaga sił i zapanował tam wreszcie pokój.
  • ~TTT
    (2019-10-15 13:14)
    lepiej niech uważa bo amerykanie mogą je zdetonować .........zdalnie :)