Wojna Rosji z Ukrainą zmieniła polityczny program działań. Ale inne zadania nadal są pilne - powiedział Steinmeier podczas otwarcia Forum Niemiecko-Hiszpańskiego.

Reklama

Prezydent otworzył forum wraz z królem Hiszpanii Filipem VI, dla którego jest to drugi dzień państwowej wizyty w Niemczech.

Steinemeier: Potrzebujemy innowacyjnego biznesu, dociekliwych naukowców

Steinmeier podkreślił szczególnie wagę „transformacji w zrównoważoną i cyfrową przyszłość”. Dodał, że „to trudne, wymagające, ale nadal konieczne”. W tym celu potrzebujemy innowacyjnego biznesu, dociekliwych naukowców, kultury otwartej na wymianę, a przede wszystkim potrzebujemy ludzi, którzy chcą inwestować pomysły i energię - powiedział prezydent Niemiec cytowany przez agencję dpa.

Reklama

Wojna na Ukrainie zburzyła niektóre z bezpiecznych założeń, o których ludzie myśleli, że mogą na nich polegać. Każde wyzwanie daje również nową szansę. Obecny kryzys może być zachętą do przyspieszenia kroków w kierunku zrównoważonej gospodarki, opartej na energii odnawialnej, oszczędności energii i lepszej efektywności energetycznej – oświadczył Filip VI.

Hiszpańska para królewska oraz prezydent Steinmeier mają jeszcze we wtorek wziąć udział w otwarciu Targów Książki we Frankfurcie, gdzie Hiszpania jest tegorocznym gościem honorowym.