Są pewne nieodwracalne reguły wojny - mówił Dmitrij Miedwiediew w Wietnamie, podaje brytyjski "Daily Mail". Jeśli Zachód dostarczy Ukrainie broń atomową, będzie konieczne uderzenie wyprzedzające - snuł swój dziwny scenariusz były prezydent Rosji.

Reklama

Jego bowiem zdaniem, Zachód nie rozumie, że Putin jest gotowy w każdej chwili nacisnąć "nuklearny guzik". A to oznacza, że rakieta z głowicą jądrową poleci w ich stronę - straszył doradca Putina.

Atak na Bidena i Trumpa

Były prezydent ostro też atakował amerykańskich polityków. Najważniejsze, by gość z demencją nie został znowu wybrany, bo Rosji zawsze było łatwiej dogadywać się z Republikanami - zauważył, komentując nadchodzące wybory. Dostało się też Trumpowi, który - zdaniem Miedwiediewa - jest miłym, ale tchórzliwym gościem.

Reklama

Ile potrwa wojna?

Według wizji Miedwiediewa, wojna na Ukrainie potrwa też latami. Będą dwa lata wojny, trzy lata pokoju i wszystko się będzie powtarzać. Dlatego też, jak powtarzając kiepskie tezy rosyjskiej propagandy, Miedwiediew wezwał do zniszczenia nazistowskiego reżimu w Kijowie.