Zrujnowani przez Madoffa Amerykanie nie mogą go dostać w swoje ręce - oszust siedzi bezpiecznie w areszcie. Ale mogą wyładować swój gniew na jego podobiźnie. Laleczka "Smash-Me Bernie" ("Rozwal Berniego" - red.) jest przebojem tegorocznych targów zabawkarskich Toy Fair. Kukiełkowy Madoff ubrany jest w kostium diabełka z widłami. Młotek jest dołączony do zestawu.

Reklama

Firma ModelWorks, producent laleczek karykatur Mini-Me, specjalizuje się w produkcji figurek na życzenie. Mogą być one zrobione specjalnie tak, aby przypominały znaną osobistość lub każdego, kogo klient sobie zażyczy. Zniszczenie podobizny oszusta oczywiście nie zwróci nikomu pieniędzy sprzeniewierzonych przez Madoffa. Ale lepiej wyładować gniew na laleczce.

Bernard Madoff został aresztowany w grudniu 2008 roku, po tym jak przyznał się swoim synom do oszukania inwestorów na ponad 50 mld dol. Wielu najbogatszych Amerykanów straciło przez Madoffa fortuny. Na 162-stronicowej liście ofiar giełdowego hochsztaplera widnieją także nazwiska znanych aktorów Hollywood.

Nie wiadomo, czy powstanie lalka przedstawiająca żonę Madoffa Ruth która na dzień przed aresztowaniem męża wyprowadziła 10 mln dol. z firmy, której współwłaścicielem był oszust wszech czasów.