Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Barack Obama jako pierwszy prezydent USA z wizytą w Hiroszimie [ZDJĘCIA]

27 maja 2016, 15:33
Po przybyciu na miejsce prezydent Stanów Zjednoczonych w towarzystwie premiera Japonii Shinzo Abego udali się do muzeum znajdującym się w parku pokoju w Hiroszimie, gdzie Obama wpisał się do księgi pamiątkowej. Poznaliśmy już agonię spowodowaną przez wojnę. Znajdźmy w sobie teraz odwagę, aby szerzyć pokój i działać na rzecz świata bez broni nuklearnej - napisał Obama w księdze pamiątkowej.
Po przybyciu na miejsce prezydent Stanów Zjednoczonych w towarzystwie premiera Japonii Shinzo Abego udali się do muzeum znajdującym się w parku pokoju w Hiroszimie, gdzie Obama wpisał się do księgi pamiątkowej. Poznaliśmy już agonię spowodowaną przez wojnę. Znajdźmy w sobie teraz odwagę, aby szerzyć pokój i działać na rzecz świata bez broni nuklearnej - napisał Obama w księdze pamiątkowej. / PAP/EPA / JEON HEON-KYUN
Wizytujący jako pierwszy prezydent USA Hiroszimę prezydent Barack Obama zaapelował w piątek o zmniejszenie światowego arsenału broni nuklearnej. 6 sierpnia 1945 roku na to japońskie miasto została zrzucona pierwsza amerykańska bomba atomowa.
Reklama
Reklama
Tematy:
Japonia Hiroshima historyczna wizyta wizyta Barack Obama USA

Powiązane

Reklama

Komentarze(3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • ewa koby
  2016-05-27 20:54:50
  obama w japoni g7 chce spotegowac terroryzmus irak unia wg kanclerin zgadza sie na terrorystow tylko niech te 3 miliardy zaplaca za uchodzcow
  0
 • x ten co zawsze
  2016-05-27 18:06:00
  Obama sprawdza gdzie jeszcze uda się wywołać wojnę.
  0
 • jack
  2016-05-27 23:30:53
  ze go tam wpuscili???
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama