Przedstawiła je podczas konwencji wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego Andżelika Możdżanowska. Szefowa sztabu wyborczego ludowców powiedziała, że trzy główne filary tego programu związane są z polską rodziną, rolnictwem i przedsiębiorczością. Chcemy, by każdy a nas mógł powiedzieć - jestem dumnym Polakiem, dlatego najniższa emerytura musi
wynosić 1200 złotych, emeryci muszą godnie żyć, a młodzi rodzice nie mogą się zastanawiać czy stać ich na żłobek
- mówiła Możdżanowska.

Reklama

W programie PSL jest też postulat, by dochody z podatku od przedsiębiorców w całości trafiały do samorządów. To są pieniądze na lokalne inwestycje i rozwój infrastruktury, to nie państwo powinno je dzielić, ale samorządy - dodała szefowa sztabu wyborczego.

Podczas konwencji odczytano też nazwiska osób zajmujących pierwsze miejsce na wszystkich listach wyborczych w całym kraju. Lider ludowców Janusz Piechociński otworzy listę w okręgu 20-tym, który obejmuje zachodnią cześć Mazowieckiego. Marek Sawicki otworzy listę siedlecką, Jan Bury - rzeszowską, Władysław Kosiniak - Kamysz - tarnowską, a Eugeniusz Grzeszczak wystartuje z Konina. Pierwsze miejsce na liście w Lubuskiem przypadło Jolancie Fedak, byłej minister pracy.