Janusz Korwin - Mikke ostrzega przed możliwymi skutkami zbyt silnej przewagi Prawa i Sprawiedliwości w przyszłym parlamencie. Bardzo ważne, aby PiS nie zdobył zbyt dużej przewagi. Władza absolutna demoralizuje. Oni mają już własnego prezydenta. Będzie taka sama korupcja, jak za rządów PO - przekonywał polityk. Jego zdaniem ważne jest, aby prezydent wywodził się z innej opcji politycznej niż premier.

Reklama

Janusz Korwin - Mikke zauważył, że jako jedyny lider wybrał się do Londynu w ostatnią niedzielę przedwyborczą. Według niego, pozostałym politykom zabrakło na to odwagi. Emigranci nie przyjęliby ich bowiem z otwartymi ramionami. My nie chcemy rabować ludzi, nie chcemy zabierać pieniędzy podatnikom - mówił do Polaków w Londynie.

Lider partii KORWiN powiedział, że nie przyjechał do emigrantów z obietnicami. Niepotrzebne są bowiem specjalne rozwiązania, ale kilka wolnorynkowych reform. Likwidacja podatku dochodowego czy ograniczenie biurokracji sprawi, że Polacy zaczną wracać. Stworzymy w Polsce lepsze warunki do pracy niż w Anglii - powiedział.

Reklama

Prezes partii KORWiN liczy na to, że po zmianie niektórych przepisów Polska stanie się atrakcyjna również dla obywateli Europy Zachodniej. Liczymy, że przyjadą też Anglicy, którzy umieją liczyć, bo takich ludzi nam w Polsce potrzeba - powiedział Janusz Korwin - Mikke podczas spotkania z Polonią w Londynie.