Anna Grodzka kończy kampanie prezydencką. Jak podała w oświadczeniu Partia Zielonych, którą Grodzka reprezentowała, udało się zebrać ponad 85 tysięcy podpisów poparcia pod jej kandydaturą. Grodzka nie wystartuje w nadchodzących wyborach prezydenckich, jednak zamierza nadal działać na rzecz zjednoczenia lewicy wokół jej programu - czytamy w oświadczeniu komitetu wyborczego kandydatki.

Reklama

Anna Grodzka przyznała wcześniej w radiowej Trójce, że może się nie udać zebrać jej 100 tysięcy podpisów, wystarczających do rejestracji w Państwowej Komisji Wyborczej. Termin mija dziś o północy, a podpisów jest ponad 80 tysięcy - przyznała Grodzka. Zastrzegła, że spływają kolejne, ale w PKW jest potrzebna górka. Anna Grodzka dodała, że należało się spodziewać takiej sytuacji, choć zapewniła, że wierzyła w sukces. Grodzka zapowiedziała też, że jej partia wkrótce wyda komunikat, którego z kandydatów poprze w wyborach 10 maja.

Do tej pory PKW zarejestrowała 4 kandydatów - Janusza Korwin-Mikkego, Bronisława Komorowskiego, Adama Jarubasa i Pawła Kukiza. Podpisy złożyli i czekają na rejestrację Magdalena Ogórek, Mariusz Kowalski, Jacek Wilk, Andrzej Duda i Janusz Palikot.