Na znak bojowych zamiarów Janusz Korwin-Mikke wystąpił na konferencji prasowej z szablą u boku. Powołał się na słowa kandydata Prawa i Sprawiedliwości, że debat się nie boi. Zobaczymy, czy pan Andrzej Duda jest prawdziwym mężczyzną, czy tchórzofretką - powiedział kandydat partii KORWiN.

Reklama

Jego zdaniem, Andrzeja Duda mąci ludziom w głowach i ma porywcze pomysły, tu chce jakąś wojnę z Rosją, wojnę światową chce nam robić. Dlatego debata ma dotyczyć polityki wschodniej. Trzeba zobaczyć, czy chcemy wojny światowej, czy chcemy po prostu rozwijać Polskę - wyjaśnił Janusz Korwin-Mikke. Dodał, że chce debatować z kandydatem PiS ponieważ prezentuje on zupełnie odmienny punkt widzania na politykę: robi to, co mu każą w Berlinie i w Waszyngtonie. Korwin-Mikke podkreślił, że chce prowadzić polską politykę a nie amerykańską, nie unijną, nie berlińską i nie rosyjską.

ZOBACZ TAKŻE: Platforma na czele. KORWiN wyrzuca z podium SLD. SONDAŻ>>>

Szef sztabu Janusza Korwin-Mikkego, Przemysław Wipler powiedział, że Andrzej Duda ma tydzień na zastanowienie i wyznaczenie dogodnego terminu, a jeżeli odpowiedź będzie odmowna, to debata i tak się odbędzie z udziałem wiernego zastępcy pana Dudy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na fotelu zostanie wówczas usadzona duża, pluszowa tchórzofretka i ktoś w jej imieniu przedstawi poglądy kandydata PiS.

Wipler podkreślił, że Janusz Korwin-Mikke jest najbardziej nowoczesnym kandydatem, a Andrzeja Dudę wyzwał na pojedynek z szablą, gdyż jest to najbardziej polska broń. Zapewnił, że jego sztab ma też inne rekwizyty, którymi będzie kontynuował nękanie Andrzeja Dudy, by pokazał, że ma honor i ma jaja, żeby debatować z Korwinem.

Reklama