Co jakiś czas pojawia się jakaś koszmarna postać na scenie politycznej i udaje mu się uwieść część wyborców. Co mieli do zaproponowania Tymiński, Lepper, Wrzodak? – pytał Monikę Olejnik.

Reklama

W ocenie polityka Platformy Obywatelskiej wymienione kandydatury to efekt ogólnoeuropejskiego znużenia demokracją. - To trochę przypomina lata trzydzieste. Jest rozczarowanie i poważne problemy ekonomiczne i społeczne. Jest przykład Grecji i Hiszpanii. Walka z tymi koszmarami i patologiami politycznymi to jest obowiązek mediów, a media ich hołubią - mówił Niesiołowski w Radiu ZET.

Nie może pan porównywać Brauna z Kukizem – protestowała Monika Olejnik.

Dlaczego nie? Zieje nienawiścią do demokratycznej Polski, poniża władze. Kukiz mówi: przegonię ich. Panie Kukiz, pana przegonią! – odpowiadał marszałek.

Niesiołowski ocenił że choć "w demolowaniu demokracji największe zasługi ma oczywiście Kaczyński", to Grzegorz Braun i Paweł Kukiz korzystają ze stworzonej przez prezesa PiS przestrzeni. – To schamienie i sprostytuowanie polityki, że można powiedzieć wszystko, to zrobił Kaczyński. W to weszli teraz Kukiz i Korwin. To ludzie odpowiedzialni za podpalanie Polski – stwierdził.

Reklama

Dodał, że głosowanie na Platformę Obywatelską jest głosowaniem w obronie demokracji. - Oczekuję od ludzi, którzy czują się odpowiedzialni za Polskę, że ich powstrzymają i zagrodzą im drogę do władzy – stwierdził.

Reklama

Monika Olejnik zaprotestowała, mówiąc, że media nie są od tego, żeby powstrzymywać polityków. – Możemy się znaleźć w obozie koncentracyjnym pana Brauna i innych. Będziemy mieli wtedy dość czasu. Gdyby media w latach ’30 elity rozpoznały właściwie zagrożenie, to byśmy potem nie mieli komór gazowych – odpowiedział Niesiołowski.

Monika Olejnik zapytała, czy nie lepiej by było, gdyby Bronisław Komorowski i Platforma Obywatelska porządnie rządzili, co skutkowałoby niższym poparciem dla PiS i Andrzeja Dudy. – Trudno powiedzieć. Ale Bronisław Komorowski jest najlepszym prezydentem od 1989 roku. Sytuacja Polski jest najlepsza od ostatnich 200-300 lat. Najlepsza – odpowiedział Niesiołowski, zastrzegając, że mówi o swoich poglądach, choć wie, że Tadeusz Rydzyk i Ewy Stankiewicz tej opinii nie podzielają.

Tadeusz Rydzyk nie lubił Lecha Kaczyńskiego – przypomniała Monika Olejnik. – To prawda. Ta menażeria żarła się między sobą – odpowiedział Niesiołowski.