Pierwsze miejsce w rankingu zaufania ciągle zajmuje prezydent Bronisław Komorowski, któremu ufa 67 procent ankietowanych. To o 8 punktów procentowych mniej, niż w marcu.

Reklama

Drugie miejsce zajmują ex aequo premier Ewa Kopacz i kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta, Andrzej Duda. Ufa im po 44 procent uczestników sondażu. W przypadku Ewy Kopacz to o 7 punktów procentowych mniej niż w marcu, a w przypadku Andrzeja Dudy o cztery punkty procentowe więcej.

Trzecie miejsce zajął minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, któremu ufa 35 procent respondentów - o trzy punkty procentowe więcej, niż w marcu.

Uczestnicy sondażu wykazują najmniejsze zaufanie do lidera partii KORWIN i jej kandydata na prezydenta, Janusza Korwin-Mikkego. Nie ufa mu 55 procent ankietowanych. Kolejne miejsca pod względem braku zaufania zajęli: przywódca Twojego Ruchu Janusz Palikot - 54 procent i poseł prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz - 49 procent.

Sondaż przeprowadzono miedzy 16 a 22 kwietnia na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski, liczącej 1027 osoby.

Reklama