Do południa najwięcej osób zagłosowało w Krynicy Morskiej w powiecie nowodworskim, w województwie pomorskim - 37, 34 procent, a najmniej w gminie Dąbie w powiecie krośnieńskim w województwie lubuskim - 8,91 procent.

Reklama

W miastach powyżej 250 tysięcy mieszkańców najwyższa frekwencja była w Białymstoku - 19,55 procent, a najniższa we Wrocławiu - 16, 47 procent.

Z danych opublikowanych na stronie internetowej PKW wynika, że w dwóch województwach frekwencja przekroczyła 20 procent - w podkarpackim (20,27%) oraz małopolskim (20,03%). Z kolei w trzech województwach nie przekroczyła 15 procent - w lubuskim (14,56%), opolskim (14,88%) oraz dolnośląskim (14,94%).

Do tej pory nie odnotowano znaczących incydentów naruszających ciszę wyborczą.

Kolejna konferencja prasowa PKW została zapowiedziana na godz. 18.45. Zostanie na niej przedstawiona frekwencja na godz. 17.00.

Wyniki wyborów powinny być znane najpóźniej do jutra do północy.

Dziś druga tura wyborów prezydenckich. O najwyższy urząd w państwie ubiega się dwóch kandydatów - Andrzej Duda i Bronisław Komorowski. Lokale wyborcze otwarte zostały o godzinie siódmej. Wiesław Błuś, członek Państwowej Komisji Wyborczej mówi, że nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości przy otwarciu lokali wyborczych.

CZYTAJ TAKŻE: II tura wyborów prezydenckich. Jak oddać WAŻNY GŁOS>>>

Jeżeli głosowanie będzie w całej Polsce przebiegać prawidłowo, cisza wyborcza powinna zakończyć się o 21.00. Po tej godzinie przedstawione zostaną wyniki sondażowe.