Reklama
Reklama
Reklama

Wybory prezydenckie 2015. Komorowski kontra reszta świata. KANDYDACI

Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski / AKPA / EUZEBIUSZ NIEMIEC
Kampania poprzedzająca zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie dobiega końca. Ubiegający się o reelekcję prezydent i chcący pokrzyżować jego plany pretendenci przemierzyli całą Polskę. Kandydaci odwiedzali miasta i wsie, ściskają tysiące rąk, udzielali się w mediach (choć założenia niektórych sztabów pomijały ten element), wypuszczali na drogi flotylle autobusów, nawoływali do debat i robili wszystko, by zwyciężyć w wyścigu o prezydenturę. Zanim wyborcy zdecydują o jego wyniku, przygotowaliśmy ściągawkę, która przybliża sylwetki starających się o najwyższy urząd w państwie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Paweł Kukiz prezydent Andrzej Duda` janusz palikot bronisław komorowski kandydat Adam Jarubas Magdalena Ogórek wybory Janusz Korwin-Mikke
Reklama

Komentarze (38)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Magda
  2015-05-14 00:54
  Wesoły Bronek chce być prezydentem ?
  Dość już tych wygłupów hrabiego klauna !!!
  Na Jamajce nawet o tym buraku pisali ?
  0
  zgłoś
 • diabetyk
  2015-05-08 17:04
  dajcie tym ludziom spokój, to zaawansowana cukrzyca spowodowana brakiem aktywności i nadmiernym spożyciem, dlatego wszędzie przysypiają
  0
  zgłoś
 • danka
  2015-05-08 16:16
  Czy komorowski juz dowiedzial sie od swoich przedstawicieli z PKW o wygranych przez niego wyborach ze taki szczesliwy na zdjeciu? POżal sie dobry Boze nad upadkiem tego bezmozgowca?
  0
  zgłoś
 • Sławek
  2015-05-08 16:09
  ALE MERCEDESY NASZ BARDZO DROGO KOSZTOWAŁY a i PJAR był POważny kilka SET LUDZI KTO za TO odPOwje PO PRZEGRANEJ
  0
  zgłoś
 • Sławek
  2015-05-03 18:51
  Wybory prezydenckie powinien wygrać w pierwszej turze Bronisław Komorowski. To najbardziej poważny i przyzwoity kandydat na prezydenta Polski z całej stawki kandydatów. Jeśli chcemy mieć stabilizację i spokój w naszym państwie to nie możemy pozwolić na to żeby tacy ludzie jak Duda-obłuda czy Korwin Mikke doszli do władzy i mieli coś do powiedzenia. Duda jeśli chce to niech idzie do SKOK-ów i tam dalej kręci lody aż zajmie się nm prokuratura.
  0
  zgłoś
 • 5cc
  2015-05-02 17:16
  sondaż w Nowym Jorku
  !. Doda... 44,74
  2. Braun... 14,03
  3. Kukiz ...12,28
  4. Kowalski...8.77
  5. Mikke...8,77
  6. Wilk... 8,09
  7. Komorowski ...1,76
  8. Słomka...0,88
  9. Jarubas ...0,88  Zdziwieni, dlatego władza likwiduje i utrudnia głosowanie w Stanach.
  0
  zgłoś
 • DPS712
  2015-05-01 20:15
  Walczę z Rządem https://www.youtube.com/user/podziemnaTV https://www.youtube.com/watch?v=IuXyyUQstbA i popieram tylko i wyłącznie Kukiza. Żona z wyższym wykształceniem z braku pracy w Polsce, zmuszona jest raz lub dwa razy do roku jechać Niemkom tyłki podcierać. Mam jedno dziecko, bo na więcej mnie nie stać by wychować i wykształcić. I nie chcę, by moja córka za chlebem w ****** poniemieckim grzebała. Nie potępiam tych, co głosują inaczej, ale czy Wy pragniecie dobra dla swoich bliskich? Czy chcecie by dzieci wasze spłacały długi dzisiejszego rządu? No chyba, że czerpiecie jakąś korzyści z dzisiejszej sytuacji kraju – rozumiem. Media i rząd manipulują nami, ilu patriotów ginęło za sprawę? i zawsze po ich karkach manipulanci wspinali się na piedestał. Paweł Kukiz ma OLBRZYMIĄ SZANSĘ. Nie poddawajmy się, jeżeli ktoś ma chęć musi głosować na Kukiza by wyciąć niszczącego (SOCJALISTÓW PO, PiS, SLD, PSL) raka. Czy w śród waszych bliskich nie ma takich problemów? Bo połowa mojej rodziny żyje za granicą.
  0
  zgłoś
 • Ala
  2015-04-28 18:14
  Dziwie się ludziom wykształconym że popierają wesołego zarozumiałego fałszywego bronka
  0
  zgłoś
 • EWA
  2015-04-27 10:15
  BRAK MI TU JAK TO JEST ZT GŁOSOWANIE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH GDZIE SZUKAĆ INFOMACJI
  0
  zgłoś
 • Pol
  2015-04-23 21:40
  Nie ma sensu dłużej zajmować się marionetkami i robić darmową reklamę.
  Przecież już dawno zdążyliśmy ich poznać po ich owocach pracy a trudno doszukać się jakichś pozytywów. więc szkoda czasu i nerwów
  Na naszej scenie politycznej powstała zupełnie nowa partia, nie umoczona w żadne układy, jest nowa nadzieja i nowy duch - to Ruch Narodowy z solidnym propolskim programem. Są tam młodzi ludzie, walczący o nasze ,polskie przede wszystkim interesy więc dlaczego nie przyłączyć się do nich? Wszystkie dotychczasowe partie już się przeżyły więc czas na emeryturę. Polsce potrzeba świeżej ,nowej krwi a zrobić to mogą tylko młodzi a nie starzy wyżeracze kontynuujący antypolską politykę swoich dziadków.
  Posłuchajmy na YT Marian Kowalski-Konwencja wyborcza narodowego kandydata na prezydenta RP (19.4.2015 W-wa).
  Aż miło posłuchać.
  0
  zgłoś
 • waldemar K....
  2015-04-21 21:37
  Po wyborach to chyba na Madagaskar przyjdzie wyjeżdzać
  0
  zgłoś
 • powstań
  2015-04-17 13:16
  Polecam książki Wojciecha Sumlińskiego, w bardzo ciekawy sposób opisuje zasady działania mafii, która grabi nas na ogromną skalę. Komorowski też jest tam opisany, jego powiązania z rosyjskim agentem oraz fundacją Pro Civili, która okradła nasz kraj na kilka miliardów
  0
  zgłoś
 • wiesio
  2015-04-16 12:13
  WIELKA WTOPA KONTRA RESZTA ŚWIATA.


  Komorowski denerwuje Polaków swoją pychą, razem ze swoją formacją oszukuje, okłamuje, grabi nas i gnębi ...


  ZAROZUMIAŁOŚĆ, PYCHA I BUTA KOMOROWSKIEGO SĄ NIEWYOBRAŻALNE. NIE CHCE UCZESTNICZYĆ W DEBACIE, PONIŻA KONKURENTÓW. PRZECIEŻ JAKO KANDYDAT W WYBORACH PREZYDENCKICH, MA TAKIE SAME PRAWA JAK INNI KANDYDACI I NIE MA PRAWA SIĘ WYWYŻSZAĆ.

  CO TAK NAPRAWDĘ PODSUMOWAŁ? DLACZEGO PLECIE O 5 LATACH ?
  PRZECIEŻ 5 LAT JEGO KADENCJI MINIE DOPIERO W SIERPNIU !


  W dniu dzisiejszym, Bronisław Komorowski podsumował pięć lat swojej prezydentury. A przecież jego pięcioletnia kadencja prezydencka rozpoczęła się dopiero 6 sierpnia 2010 z chwilą złożenia przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym. Najwyraźniej Komorowski, obchodził więc 5-lecie wtargnięcia do prezydenckich gabinetów tuż po katastrofie smoleńskiej!


  To jest szokujące, dlatego że 5-lecie Bronisława Komorowskiego jako prezydenta Polski przypada w sierpniu tego roku, gdy objął swój urząd z woli wyborców. W kwietniu 2010 r. zaczął działania jako p.o. prezydenta.

  Wiemy, pamiętamy, co wyprawiał, gdy z wielkim pośpiechem wtargnął, do Pałacu Prezydenckiego, opróżnionego w wyniku katastrofy smoleńskiej. Jeżeli prezydent Komorowski uważa, że już wtedy objął swoją funkcję, to oznacza, że nie wola wyborców go na ten urząd postawiła, ale katastrofa smoleńska spowodowała okoliczność jego prezydentury.

  W ten sposób, dzisiaj, sam siebie, osobiście, określił, uznał ... beneficjentem katastrofy smoleńskiej.

  Wybór przez Komorowskiego akurat tej daty - w ostatnim etapie kampanii wyborczej - wskazuje ewidentnie na to, że prezydent Komorowski, nie podsumował swoich dokonań jako głowa państwa, lecz jako kandydat na prezydenta RP.


  Propagandowa impreza podsumowania 5 lat kadencji, została zorganizowana nie przez sztab wyborczy Komorowskiego, lecz przez Kancelarię Prezydenta, to kolejny dowód na to, że prezydent Komorowski niezgodnie z prawem, wykorzystuje swoją funkcje państwową, oraz podległe mu organy, urzędy i instytucje państwa w kampanii wyborczej.

  Mówi o naszym bezpieczeństwie za ułamek procenta PKB, nie wspominając o aferach przetargowych i zakupowych w wojsku, mówi o zgodzie a przeciez zaraz po wtargnięciu do prezydenckiego pałacu w 2010 roku, zamiast podjąć działania ku tej zgodzie Polaków, otwarcie i hucznie, w wielkim show z okazji przedstawienia swojego komitetu wyborczego zdecydowanie, bez nijakiej krepacji wsparł wojne polsko-polską, przeciw Kaczyńskim i PiS oraz przeciw, milionom Polaków, ich zwolenników, którą w 2005 roku, po podwójnej klęsce wyborczej rozpętał Donald Tusk.

  W czasie tych święconych teraz 5 lat swojej bytności w pałacu, "pilnujac zyrandoli" jak jego prezydenturę nazywają Polacy, przez cały ten okres bezkrytycznie, z wielka ochotą wspierał tą wojnę, polsko-polska rozpętana w2005 roku przez Donalda Tuska i obecnie z całą mocą wspiera ja nadal. Nie podjął ani jednej próby nakłonienia rządzacej kliki POWSI-PSL do zaprzestania tej wojny polsko-polskiej, wspierał i nadal wspiera działania swojej formacji i razem z nia gnębi opozycję i wszelkich adwersarzy politycznych w tym konkurentów do fotela prezydenckiego, wykazujac niebywałe zarozumialstwo, bezczelność, pychę i lekcewsażenie, brak szacunku dla innych, wynosząc sie bezpodstawnie ponad innych kandydatów i unikając publicznej debaty z nimi.


  W programie TVP 1 „Świat się kręci” podsumowano 5 lat Bronisława Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim (5 lat mija dopiero w sierpniu, ale to szczegół). Gościem dnia była Bożena Dykiel, która celnie wypunktowała urzędowanie polityka Platformy Obywatelskiej. - Komorowski grabi nas Polaków, bo czym można nazwać afery z OFE, wiek emerytalny 67 lat - mówiła poirytowana aktorka.

  „Łączy nas Polska” – pod takim hasłem Komorowski podsumował swoją prezydenturę.

  - Łączy, jeżeli jest to nowoczesny patriotyzm, który u prezydenta polega na tym, że razem ze swoją formacją grabi nas, Polaków. Bo czym można nazwać afery z OFE, wiek emerytalny 67 lat, zabranie twórcom kultury 50 proc. zysku, a wiadomo jak pracujemy - od Sasa do Lasa. Policja, która nie strzeże nas, tylko na nas poluje, miasta, gdzie nie można zaparkować, ponieważ miasta są miastami słupków, które produkuje – podejrzewam – szwagier itp. itd. – powiedziała, Bożena Dykiel.

  O „sukcesach” Komorowskiego mówił też Andrzej Stankiewicz z „Rzeczpospolitej”. Pokazując dokument prezydencki „5 lat, 5 priorytetów, 25 konkretów” mówił m.in. o gospodarce.
  - Przejrzałem te konwenty i są tu rzeczy, które nie są sukcesami. Na przykład w kwestii gospodarki prezydent zrobił niewiele. Mówi nam tak: „wniosłem do Sejmu projekt ustawy ordynacja podatkowa”, która miała decydować o tym, że w razie różnic w interpretacjach, urząd skarbowy nie może nas ukarać, że podatnik zawsze w sytuacji konfliktu przepisów zawsze ma rację. Rząd powiedział „nie, nie panie prezydencie, to nie wejdzie w życie”. Takich elementów jest bardzo dużo, także w kwestii bezpieczeństwa bliskiej panu prezydentowi. Pan prezydent popełnił grzech naiwności w 2010 roku kiedy obejmował rządy. Wierzył że Rosja się zmieni, w prezydenta Miedwiediewa. Dzisiaj, kiedy przeanalizować 5 punktów, które prezydent przedstawia w swoim programie na bezpieczeństwo, to proszę państwa, tak naprawdę większość to są rzeczy, które mają nas chronić przed Rosją – mówił Stankiewicz.

  - Jeżeli historyk wierzy w Rosję, to jakim on jest historykiem – ironizowała Bożena Dykiel odnosząc się do Bronisława Komorowskiego.

  Czy wpływ na całą prezydenturę mogło mieć przejęcie władzy przez Komorowskiego w wyjątkowych okolicznościach, tuż po katastrofie smoleńskiej? – zapytał prowadzący Maciej Kurzajewski.

  - Prezydent Komorowski nie miał łatwego początku. Możemy się zastanawiać, czy zrobił wszystko, żeby Polaków zjednoczyć. Hasło łączenia Polaków jest czysto teoretyczne, bo mamy dwa wrogie sobie obozy i nic tego nie zmieni. Można się zastanawiać czy wówczas w kwietniu 2010 roku rząd, władza, platforma nie popełniła zbyt wielu błędów. Ja osobiście uważam, że tak – mówił Stankiewicz.

  - Nie uważa Pan, że formacja PO jest formacją, która grabi nas obywateli, nie daje nam parasola ochronnego, nie dba o nas? Ja to widzę od małych dzieci, gdzie teraz posyłamy sześciolatki (do szkół), zmieniamy im cały front nauki. Ostatnio swojemu wnukowi czytałem polecenia matematyczne w drugiej klasie. W ogóle nie rozumiałam o co chodzi. To siedmioletni chłopiec ma być lepiej kumaty niż ja? To są ludzie nie zajmujący się nami, nie kochający Polaków. Są to ludzie, jak pan niedawny premier Tusk, który siedem lat kombinował jakby czmychnąć do Brukseli, po tym, bałaganie jaki tu zostawił – skwitowała Dykiel.
  0
  zgłoś
 • warszawiak
  2015-04-07 18:24
  KASA wsiąka jak w GĄBKIE 16 AUTOKAROW z PIAROWCAMI od PrOpagandy
  0
  zgłoś
 • waldemar K....
  2015-04-07 17:29
  Wałęsa miał kapciowego Wachowskiego , Tusk Komorowskiego
  0
  zgłoś
 • waldemar K....
  2015-04-07 17:25
  Szkoda słów o tym byle co
  0
  zgłoś
 • adelaide
  2015-04-06 09:44
  Pod głównym żyrandolem, co chwilę coś durnego wymyślają !

  Doradcy Jaśnie hrabiego z ruskiej budy spróbowali chyba, jakiej ruskiej berbeluchy, dlatego tak szpetnie Jaśnie hrabiemu poradzili ?! A może onże sam to wymyślił ? i wprowadza ruskie obyczaje ?!!

  Bo cóż to się dzieje w Rzeczypospolitej Polskiej ?
  Zakaz noszenia krzyżyków w kancelarii Komorowskiego? A na Wielkanoc świeckie życzenia. Czy dla przypodobania się postkomunie i wojującym ateistom, czy nacji ż y d o w s k i e j ? ?!! Ale dlaczego prezydent nie wystąpił z rodziną, tylko z jakąś straszną zgrają ?!!

  Zaskakującej wypowiedzi udzieliła znajoma tłumaczki pracującej przez pewien czas dla Kancelarii Prezydenta. Według Jej relacji, w czasie oficjalnych spotkań koleżance nakazywano, aby zdejmowała z szyi krzyżyk.

  W opowiedzianą historię wpisują się niestety życzenia, które Anna i Bronisław Komorowscy złożyli Polakom z okazji tegorocznej Wielkanocy. Nie ma w nich słowa o tym, z jakiej okazji obchodzimy to najważniejsze dla chrześcijan święto...

  Para prezydencka przekazała Polakom życzenia, jakoby z okazji Wielkanocy. Przekazała je ustami Bronisława Komorowskiego, który życzył nam, radości i miłej atmosfery. A przede wszystkim, by zarówno przy rodzinnym stole, jak
  i w Polsce, wyciszyły się spory i konflikty. Nic nie powiedział o tym, że Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie obchodzone przez Polaków, nic nie rzekł o tym, z jakiej okazji obchodzimy to najważniejsze dla chrześcijan święto... Czy dla przypodobania się postkomunie i wojującym ateistom ?!! czy może nacji
  ż y d o w s k i e j ?

  Byłam przekonana, że te życzenia, prezydent przekaże występując w gronie swojej licznej rodziny a przynajmniej, razem z Małżonką. Tymczasem, pan prezydent wystąpił, w towarzystwie jakiejś strasznej zgrai, conajmniej średniostarszych, bardziej niż średniostrasznych, nieogolonych osobników, jakby z epoki Breżniewa.

  Widzieliście te straszne giemby ? toż to morda w mordę, pisz wymaluj mordy jakieś, zakazane, jakby niepolskie, jakby sowieckie, z kgb ! Mój dziadek, gdyby żył, pewnie powiedziałby, że to mordy jakieś, z nkwd.

  Wystąpili w towarzystwie prezydenta, Rzeczypospolitej Polskiej, w dniu największego, najważniejszego także dla Polaków, święta chrześcijańskiego,
  a nawet się nie ogolili, toż to nie po polsku, nie po chrześcijańsku, czyżby to były mordy z WSI ?

  A w ogóle skąd takie szpetne mordy prezydent wytrzasnął ? Skąd ? Czyj to pomysł aby z nimi, a nie z rodziną prezydent, w takiej chwili wystąpił ?! Toż to straszny obciach ! Byłoby śmiszno gdyby nie było tak straszno !
  Doradcy prezydenta, powinni za to dostać po staropolsku, baty albo po sto kijów!
  0
  zgłoś
 • Janusz
  2015-03-30 13:52
  Ten twój uśmiech na twarzy na tej fotografii, wygląda gorzej jak STALINA.
  0
  zgłoś
 • janusz
  2015-03-30 13:50
  Komorowski tyle nam Polaków krzywdy narobiłeś, czwarty raz nam to samo obiecujesz w swojej kampanii. Płowiec podły człowieku nam Polakom z czego się wywiązałeś?? Jeszcze jedno nie woź ze sobą tą pieszą damę, bo naród nią straszysz!!! straszy!!!
  .
  0
  zgłoś
 • adrian
  2015-03-24 12:02
  Komorowski jest na smyczy Merkel i Tuska ,jesli chcemy zmian ,nalerzy bezwrunkowo odsunac go od wladzy bo skutecznie niszczy wszystko co polskie a zwlaszcza gospodarke ,miemcom to na reke bo nie maja konkurencji a z polski zrobili sobie montarzownie i bazary wciskaja nam wszyskie swoje produkty podczas gdy u nas sie zamyka wszystko bo nic sie nie oplaca dlatego ze zalewaja nas swoimi produktami wiec jak polska jako panstwo ma miec pieniadze ,polska nie morze jechac ciagle na porzyczkach bo to trzeba oddac dlatego polska potrzebuje prezydenta przywudcy ktury to zmieni
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama