Będzie pozew sądowy przeciwko tygodnikowi "W Sieci". Hanna Gronkiewicz-Waltz zarzuca dziennikarzom manipulację w artykule dotyczącym kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16 w Warszawie.Według tygodnika, rodzina Waltzów uzyskała w spadku pożydowską kamienicę w centrum miasta, chociaż ta nie miała uregulowanej sytuacji prawnej. Autorzy tekstu twierdzą, że posiadłość została przejęta głównie dzięki błędom i zaniedbaniom urzędników.

Reklama

Prezydent Warszawy podkreśla, że kamienicę w spadku otrzymał jej mąż, a ona ma z tego powodu tylko kłopoty. Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa, że temat jest wykorzystywany przy okazji każdej kampanii wyborczej, aby jej zaszkodzić.

Podkreśla, że nie wydawała żadnych decyzji administracyjnych w swojej sprawie. Przypomniała, że w sprawie kamienicy wydał ją prezydent Lech Kaczyński w 2003 roku. Dlatego postanowiła wystąpić do sądu z pozwem o ochronę dóbr osobistych. Prezydent Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że do wyroku sądu w sprawie artykułu "W Sieci" nie będzie więcej wracać do tego tematu.

ZOBACZ TAKŻE: Gronkiewicz-Waltz: To będzie moja ostatnia kadencja>>>