W niedzielę w Wałbrzychu odbędą się przedterminowe wybory na prezydenta tego miasta. Podczas poprzednich wyborów w Wałbrzychu dochodziło do przypadków kupowania głosów za drobne kwoty, alkohol czy worek ziemniaków.

Reklama

"Mamy dzisiaj - jako Polacy, ale też mówię w imieniu mojej partii - jedno wielkie zadanie - odbudować uczciwość, przejrzystość, wiarygodność naszego życia publicznego, bo bez tego nie uzyskamy sukcesów w żadnej innej dziedzinie, także w dziedzinie gospodarczej" - mówił Kaczyński. Jego zdaniem "nie jest tak, że wszystkie problemy po czterech latach, jak zapowiadano, zostały rozwiązane i wszystkim żyje się lepiej". "Owszem, niektórym żyje się lepiej. Bardzo często tym, którzy mają kłopoty z uczciwością" - stwierdził.

"Bardzo wielu Polaków zadaje sobie dzisiaj pytanie, dlaczego te cztery lata, które minęły od ostatnich wyborów, to czas niespełnionych obietnic, to czas, w którym Polska pod wieloma względami stała w miejscu, a nawet pod wieloma względami się cofała, właśnie jeżeli chodzi o walkę ze społeczną patologią" - podkreślił Kaczyński.