Mówiąc o 10-leciu PO prezydent podkreślił, że to "nieomal połowa tego czasu ile trwa Polska wolna i demokratyczna, o którą walczyliśmy i którą staramy się jak najlepiej kierować"

Reklama

Dziękował za 10 lat wspólnej pracy na rzecz "realizacji wspólnego programu, wspólnego poglądu na Polskę".

"Rzadko się zdarza, żebyśmy mogli po tylu zwycięstwach myśleć o tym, że w dalszym ciągu damy radę. Platforma Obywatelska jest ciągle potrzebna Polsce" - ocenił Komorowski.

Przyznał, że - jako głowa państwa - musi dzisiaj zachować pewien dystans do "sfery konfliktu partyjnego". "Ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że kawał mojego serca, nie tylko politycznego, zostawiłem w Platformie Obywatelskiej" - zadeklarował.

"Chciałem ze względu na te 10 lat, które minęło i na wiele następnych lat, wyrazić nadzieję, że jeszcze razem wiele dobrego dla Polski zrobimy, że będziemy realizowali wspólną wizję Polski" - powiedział Komorowski.

Zebranym w Ergo Arenie życzył sukcesów, odwagi, siły i szczęścia. "Bez szczęścia w polityce kiepsko się funkcjonuje, ale najważniejsza jest odwaga i wiara we własne siły. Tego życzę całej Platformie Obywatelskiej" - powiedział prezydent.