W piątek oficjalnie ruszyła kampania przed jesiennymi wyborami - w Dzienniku Ustaw przed południem opublikowano bowiem postanowienie prezydenta Bronisława Komorowskiego w sprawie zarządzenia wyborów do Sejmu i Senatu na 9 października.

Reklama

http://www.youtube.com/watch?v=gVmUH_fvqcQ

PO uruchamia też interaktywną stronę internetową "Polska w budowie", którą internauci będą mogli uzupełnić o rozpoczęte inwestycje np. ze swojego regionu.

Wybrane inwestycje - zarówno lokalne, jak i ogólnokrajowe - PO chce też pokazać w siedemnastu broszurach (odpowiadających poszczególnym województwom i Warszawie).

PO przygotowywała akcję informacyjną "Polska w budowie" już w lipcu, ale wstrzymała ją do czasu zinterpretowania tych materiałów przez Państwową Komisję Wyborczą. PKW uznała bowiem, że prowadzona przez niektóre partie tzw. kampania informacyjna narusza prawo wyborcze.

PiS w ramach kampanii informacyjnej wywiesiło m.in. billboardy ukazujące szefa PiS i podpisane "Premier Jarosław Kaczyński - Czas na odważne decyzje", a SLD billboardy - z wizerunkiem m.in. szefa Sojuszu Grzegorza Napieralskiego i wiceszefowej partii Katarzyny Piekarskiej oraz adresem strony internetowej, na której można znaleźć nowy program ugrupowania. Oba ugrupowania twierdziły, że nie prowadzą kampanii wyborczej, a jedynie informacyjną.