Przewodniczący regionalnej PO Stanisław Żmijan powiedział, że pierwsza część kampanii wyborczej tej partii będzie miała charakter informacyjny. Chodzi o dotarcie do jak największej liczby mieszkańców z broszurą "Polska w budowie", która ma pokazać zmiany, które zaszły w ostatnich latach - wyjaśnił.

Reklama

Jako najważniejsze inwestycje na Lubelszczyźnie Żmijan wskazał m.in. budowę lotniska pod Lublinem, które ma być gotowe w przyszłym roku; budowę ekspresowej drogi nr 17 łączącej Lublin z Warszawą; remonty i budowę obwodnic na trasie nr 19 przecinającej region z północy na południe; rozbudowę istniejących przejść granicznych i budowę nowego przejścia z Ukrainą w Dołhobyczowie.

W broszurce wskazano też m.in. na rewitalizację starego miasta i budowę centrum sztuki filmowej w Zamościu, budowę szpitala w Chełmie i modernizację stadionu w Puławach.

"W akcji +od drzwi do drzwi+ będą brać udział przede wszystkim wolontariusze. Nie będą brać w niej udziału politycy, bowiem w tej części kampanii nie chcemy szczególnie agitować, ale chcemy informować. O zaufanie będziemy prosić w drugiej części kampanii wyborczej, w trakcie spotkań, które planujemy we wrześniu" - zapowiedział Żmijan na konferencji prasowej.

"Na pewno Lubelszczyzna zmieniła się na lepsze, ale chcemy, żeby z naszych dokonań rozliczyło nas społeczeństwo" - podkreślił Żmijan.

Żmijan zapytany, czy w lubelskiej PO jest konflikt między posłankami Joanną Muchą i Magdaleną Gąsior-Marek odparł, że takiego konfliktu nie ma i wszyscy będą prowadzić wspólną kampanię. "Rywalizacji, która towarzyszy kształtowaniu kolejności na listach, proszę nie traktować, że jest to konflikt" - powiedział.

Gąsior-Marek otwiera lubelską listę kandydatów PO do Sejmu. Mucha początkowo miała startować jako czwarta, ale po proteście otrzymała drugie miejsce. Jako trzeci na liście będzie pos. Włodzimierz Karpiński.

W okręgu chełmskim listę otwierał będzie Żmijan, na drugim miejscu wystartuje pos. Mariusz Grad, a jako trzecia - pracownica ośrodek doradztwa rolniczego w Rejowcu Halina Mazurkiewicz.

Reklama

Do Senatu w okręgu obejmującym Białą Podlaską i okoliczne powiaty wystartuje z PO senator Józef Bergier; w okręgu chełmskim - wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

W Lublinie PO nie wystawia swojego kandydata i poprze Izabelę Sierakowską, a w Puławach - Arkadiusza Kasznię.