Policja i sąd rodzinny zajęły się sprawą dopiero teraz, choć film został nagrany w czasie minionych wakacji. Właśnie wtedy nagrano gorszące sceny, a wideo zarejestrowane telefonem komórkowym krążyło w sieci i wśród uczniów kaliskiego gimnazjum numer 9.

Reklama

Sprawa wyszła na jaw, gdy zgorszeni uczniowie pokazali film dyrektorce szkoły. "To, co zobaczyłam, wywołało prawdziwy szok. Włosy stanęły mi dęba" - mówi Małgorzata Jackowska, dyrektorka Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu. Wtedy wszystko potoczyło się bardzo szybko - w gimnazjum natychmiast pojawiła się policja. Zabezpieczono film, wycofano go z sieci i zatrzymano głównych bohaterów nagrania.

Sprawa jest bardzo poważna, w grę wchodzi naruszenie wielu paragrafów, m.in. obcowanie płciowe z osobą poniżej 15. roku życia, a także rozpowszechnianie treści pornograficznych z udziałem nieletnich. Wszystko to zagrożone jest długoletnim więzieniem.

Troje nastolatków, w tym dziewczyna, która wszystko nagrała, zostało umieszczonych tymczasowo w schroniskach dla nieletnich. Kolejna osoba dostała dozór kuratora.