Jak powiedział PAP rzecznik prasowy komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, z informacji przekazanych przez czeską policję wynika, że dziewczynka zaginęła 13 października w Pradze. Ostatni raz widziano ją, gdy wracała ze szkoły.

Reklama

Czesi nie wykluczają, że mogła zostać porwana, zwrócili się w tej sprawie nie tylko do Wydziału Koordynacji Poszukiwań Międzynarodowych KGP, ale też do policji z innych sąsiednich państw: Niemiec, Austrii i Słowacji.

"Dziewięciolatka, jak nam przekazano, ma ok. 120-125 cm wzrostu, waży 20 kg. Jest szczupła, ma niebieskie oczy i długie, opadające na ramiona blond włosy. W chwili zaginięcia ubrana była w szarą kurtkę z biało-czerwonym paskiem, o długości poniżej pleców, wełniany sweter z czerwonymi guzikami, z rękawami długości 3/4, pod swetrem miała żółtą koszulkę z aplikacją z koralików w kształcie misia. Miała też na sobie spodnie typu dżins koloru granatowego, czarne buty, chustkę typu arafatka koloru fioletowo-czarnego i kolczyki w kształcie kropli z białego złota z małym kamykiem w środku" -powiedział Sokołowski.

Zaapelował, by wszystkie osoby, które widziały dziewczynkę lub mają jakiekolwiek informacje na jej temat, dzwoniły pod numery alarmowe 997 lub 112.