Przede wszystkim warto by poddać analizie stan psychiczny premiera Tuska, Bogdana Klicha i Edmunda Klicha tuż po katastrofie. Ich działania w tym czasie zadecydowały bowiem o dotychczasowym przebiegu postępowania wyjaśniającego przyczyny tragedii smoleńskiej i śledztwa. Chciałbym wiedzieć, w jakim stanie emocjonalnym podejmowali wtedy swoje decyzje - mówi "Super Expressowi" Stefan Hambura. Czego się jeszcze domaga pełnomocnik części rodzin ofiar smoleńskich?

Reklama

Jego zdaniem potrzebna też będzie ekshumacja ofiar. Casus Zbigniewa Wassermanna pokazuje, z jaką nonszalancją Rosjanie prowadzili sekcje zwłok i że nie można im ufać. Skoro mamy taką możliwość, musimy w sposób transparenty i dokładny przeprowadzić badania. Nie bójmy się prawdy - mówi gazecie adwokat.

Wzywa też rząd, by dotarł do społeczności międzynarodowej z nową wersją raportu. Jednak jeśli nic nie wyjaśnimy, nie będziemy mieli z czym wychodzić do społeczności międzynarodowej. I nieważne, ile potrwa dochodzenie do prawdy. Jest tu dostępne całe instrumentarium. Polski rząd powinien wiedzieć, jak się skutecznie promować, więc myślę, że jeśli tylko by chciał, mógłby skutecznie walczyć o dotarcie do społeczności międzynarodowej z prawdą o wydarzeniach ze Smoleńska - mówi.Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/stefan-hambura-zbadac-stan-psychiczny-tuska-i-obu-klichow_222985.html
Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/stefan-hambura-zbadac-stan-psychiczny-tuska-i-obu-klichow_222985.html