Nowa danina do zapłacenia? W Poznaniu już koszą miliony

| Aktualizacja:

Miasta mają nowy sposób na łatanie budżetowych dziur - wprowadzają opłaty za odprowadzanie wody po opadach. Wrocław zrobi to w marcu, Bytom już z początkiem lutego. Opłaty rozważają także Warszawa i Kraków.

wróć do artykułu
  • ~olo
    (2012-01-24 06:57)
    zobaczycie że wprowadza podatek od oddychania
  • ~biedroń
    (2012-01-24 06:58)
    no i dumne wykształciuchy z miast...bulić za deszcz ha ha ha ...BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ
  • ~zibi
    (2012-01-24 07:02)
    A co z opłatą za odprowadzanie fekaliów po wielkim sr.niu?
    Czy zaświadczenie od lekarza, że ktoś miał biegunkę zwolni od opłaty?
  • ~~~wddef
    (2012-01-24 07:13)
    Trzepać leminga! I tak zagłosuje jak trzeba
  • ~Wiesio13 bicz na PISiory
    (2012-01-24 07:19)
    Po upadku komuny Polska wydawala sie krajem gdzie mozna bylo zyc , pracowac i kraj byl na dobrej drodze do rozwoju... a teraz
    kolejne rzady doprowadzily do potwornej zle pracujacej biurokracji , skomplikowanych przepisow , oplat za wszystko co mozliwe , drozyzny , zlej edukacji , wszech obecnego panoszacego sie kosciola...i jak tu zyc w Polsce panie Tusk , klamczynski i inni ???
    Trzeba nowej rewolucji...moze Palikot ???
  • ~sawa
    (2012-01-24 07:21)
    Jasne, jeszcze od oddychania i pierdzenia i chodzenia po ulicy. Profesjonaliści, jak z koziej... Najwyższy czas rozpędzić tę bandę nieuków na cztery wiatry.
  • ~aff...
    (2012-01-24 07:25)
    POmatolskie POmysły juz mnie nie dziwią.
  • ~zosienka
    (2012-01-24 07:29)
    Wyjścia nie ma, albo rozpędzimy te tabuny urzędasów, albo nas zjedzą.
  • ~koszałek
    (2012-01-24 07:32)
    Co na to Rzecznik Praw Obywatelskich. Zmuszanie do opłat za coś niezależnego od nas, jak opady atmosferyczne, pioruny (bo straszą kury) jest zupełnie niedopuszczalne. Co na to Unia Europejska ? Strasburg ?
    Idąc dalej tą sama myślą, następnym krokiem może być podatek od powietrza.
    Bardziej logiczne i uzasadnione byłoby, aby w poszczególnych miastach radni dokładniej przyglądali się wydatkom, a zwłaszcza przetargom. NIK w każdym mieście, w każdym przetargu znajduje wielomilionowe straty i niegospodarność, niezasłużone nagrody za "dobre wykonywanie pracy" którą pracownicy powinni wykonywać z racji swojego stanowiska, a "dobre wykonanie" jest obowiązkiem wynikającym z umowy o pracę. Tu tkwią możliwości podreperowania budżetu miejskiego.
  • ~U2
    (2012-01-24 07:32)
    DEBI:IZM!
    Ja wyłapuję deszczówkę do zbiorników i tą wodą podlewam trawnik, rośliny i drzewka. Jak w USA.
  • ~Wiesio13 bicz na PISiory
    (2012-01-24 07:35)
    ...czytajac durnowate komentarze PIS-lemingow od razu wiemy ze ta tepa banda nie zadnego pomyslu oprocz dorwania sie do koryta , wydojenia Polakow , wywolania niesnasek z sasiadami i sklocenia Polakow .
    Oczywiscie napchaja znowu wielka kase pancerna rydzyka naszymi dziesiatkami milionow...jak to zawsze robili .
    SPIEPRZAC DZIADY ! wy tylko o i pierdzenia prezesa potraficie pisac...!
  • ~xyz
    (2012-01-24 07:36)
    Węgrzy zmądrzeli, nareszcie mają wytyczona drogę do uporządkowania gospodarki i swojej przyszłości. Kiedy to Polacy nabiorą rozumu.
  • ~żanin
    (2012-01-24 07:38)
    Do "~olo" podatek od oddychania już jest od dawna! Opłata klimatyczna w miejscowościach turystycznych.
  • ~fargo
    (2012-01-24 07:41)
    PLATFORMA potrafi wszystko opodatkować nawet deszcz,
  • ~Miklus
    (2012-01-24 07:41)
    W wymyślaniu nowych podatków dochodzimy do granicy śmieszności. Niewiele już brakuje do momentu, kiedy "ucho się urwie" i biurokratyczna zgraja nieuków, cwaniaków i kombinatorów otrzyma rachunek za swoje poczynania.
  • ~jazu
    (2012-01-24 07:44)
    Podatek od sniegu i sopli lodowych. Teraz czas wlasnie na lody, do roboty poznanskie pyry. I podatek od brudu na ulicach a takze od wysokiej temperatury w okresie letnim w miejscach zacienionych i naslonecznionych umiarkowanie. Pieniadze leza na ulicy, tylko trzeba je eumiec zbierac. I podatek od psich odchodow lezacych tu i owdzie.
  • ~olo
    (2012-01-24 07:48)
    re.~żanin- ale tylko w kurortach...a wprowadzą w całym kraju
  • ~re Wiesio 13
    (2012-01-24 07:55)
    masz swieta racje.
    biurokracja to rak w kraju ,i panstwo w panstwie .
    jesli im sie nie przytnie to polska zginie.
  • ~Miklus
    (2012-01-24 07:57)
    Wszystko drożeje. Rozumna władza powinna umożliwiać ludziom przetrwanie trudnego okresu. Tymczasem zgraja ekonomicznych Nikiforów wymyśliła nowy podatek, który przekracza już granice śmieszności. Przyjdzie im za to zapłacić rachunek. Słony.
  • ~zen
    (2012-01-24 08:00)
    proponuje podatek za oddychanie... w końcu w ośrodkach turystycznych taka opłata już funkcjonuje od dawna. Można pomyśleć jeszcze o opłacie za wydawanie głosu, marszczenie brwi czy puszczanie bąków.