Możliwość gry przez internet zakładom bukmacherskim - ale z innymi produktami - daje ustawa hazardowa z 2010 roku. Teraz chciałby tego samego Totalizator Sportowy i domaga się wprowadzenia odpowiednich zapisów w nowelizacji ustawy.

Mam takie przekonanie, że inicjatywa poselska w tym zakresie pozwoli stworzyć nowelę i w ramach noweli ustawowej pojawi się zapis umożliwiający nam tego typu działania, czyli dotarcie do tych, którzy albo nie chcą stać w kolejce, albo nie mogą dotrzeć do kolektury - mówi agencji informacyjnej Newseria Wojciech Szpil, członek zarządu Totalizatora Sportowego.

W przyszłym roku pojawić się mają samoobsługowe automaty. Będzie w nich można kupić na razie tylko zdrapki. W całej Polsce docelowo ma ich być około 300, a stanąć mają m.in. galeriach handlowych, gdzie jest duże natężenie ruchu.

Ale zakłady w Dużym Lotku przez internet to byłaby zupełna nowość na polskim rynku. Totalizator liczy przy okazji na spore zyski.

W Europie na 64 kraje bodajże już 24 ma tego typu możliwość zawierania zakładów w internecie. Przychód jest na poziomie od 3 do 7 proc. Jeżeli byśmy wzięli tylko przychody na poziomie 3 miliardów złotych u nas, to 3 proc. z tej kwoty to jest 90 milionów złotych - wskazuje Wojciech Szpil.