Hitler honorowym obywatelem Szczecina. I nic nie można z tym zrobić

Adolf Hitler, Hermann Göring i Wilhelm Frick, nie powinni dłużej być honorowymi obywatelami Szczecina - uważają członkowie Stowarzyszenia Kontra 2000.

wróć do artykułu
  • ~hmmm
    (2016-10-31 23:38)
    nic się nie da zrobić? można pozwalniać radnych ze stanowisk a później prokuratora dodatkowo z zarzutami promowania ideologi faszystowskiej, i tak zwalniać jednego po drugim i rozdawać wyroki skazujące aż któryś będzie mógł coś z tym zrobić, nie wiem dekret uchwała postanowienie decyzja administracyjna, jestem pewien że radni mogą coś z tym zrobić, inaczej wypada zadać pytanie po co miasto w ogóle ma jakiś radnych skoro nic nie mogą i do niczego nie są potrzebni? ktoś spyta po co na co to nic nie znaczy, otórz się mylicie i to bardzo, już lobby wiadomo jakie chce zrobić z Polaków współodpowiedzialnych 2wś, tylko czekać aż ktoś zrobi z Polaków nazistów a przykład z honorowym obywatelem Polskiego miasta będzie wtedy pasował jak ulał
  • ~niki
    (2016-10-31 17:46)
    A przypadkiem nie jest tak, że gdyby oficjalnie na piśmie władze miasta odebrały by honorowe obywatelstwo tym ****** to równocześnie przyznali by że istnieje ciągłość władzy administracyjnej pomiędzy niemieckim a polskim (powojennym) ratuszem? A ile terenów Szczecina nie ma uregulowanej sytuacji majątkowej i ilu Niemców ciągle trzyma u siebie przedwojenne akty własności, nie mówiąc o kościołach protestanckich których majątek przejął Kościół Rzymskokatolicki. Takie małe coś a skończyć się może nieciekawie.
  • ~kuba1993wroclaw
    (2016-10-30 22:44)
    honorowe obywatelstw to historia, nie psujmy tego...szczecin byl w rzeszy i tego nie da sie oszukac, chyba ze bedziemy zaklamywac historie jak ruskie i inne nacje
  • ~Stefan
    (2016-10-30 02:21)
    To część historii za którą najbardziej wstydzą się niemcy i to oni dążą do wymazania III rzeszy oraz jej dzieła z historii ludzkości.
  • ~tubylec
    (2013-05-26 08:10)
    Za Niemcow i Adolfa Szczecin to było europejskie miasto , dzisiaj to zaniedbana osada ludu ze Wschodu z blokowiskami i syfem..
  • ~Hans
    (2013-05-26 00:04)
    A dlaszego w Szczecinie nie ma pomnika honorowego obywatela Adolfa ???
  • ~proces kafki
    (2013-05-25 20:35)
    Kafka i ksiazka "Proces" w czasach obecnych!
  • ~do:ms
    (2013-05-25 20:19)
    Ja ze swej strony mogę tylko pogratulowac władzom wymienionych miast tak zaszczytnego mieszkańca.

    A ja nie rozumie o co chodzi- Stettin, Oppeln, Breslau, Kolberg to byly przeciez niemieckie miasta. Mogly przeciez miec jako "honorowego obywatela" nawet
    pospolita swinie. Po II WS i tak niewazne!
  • ~marga
    (2013-05-25 15:30)
    Marga do XXXY
    bardzo dobry pomysl i problem bylby rozwiazany
  • ~Baranów nie sieją, sami się rodzą.
    (2013-05-25 14:36)
    Zaraz , k... , zaraz . Miasta o nazwach Stettin, Breslau, Kolberg, Allenstein, podobnie jak państwo o nazwie Związek Radziecki , nie istnieją. Wystarczy, żeby
    w/w miasta wydały właściwe dekrety. A jak nie zaczną myśleć to wkrótce
    zjawi się pretendent do Króla Ostpreussen i każe wymieniać tabliczki na urzędach.
  • ~traktorek
    (2013-05-25 14:08)
    Formalnie to inny podmiot prawny - polska gmina nie jest prawnym następcą niemieckiej, więc nie może uchylać jej uchwał. I lepiej żeby tak pozostało, bo jeszcze się okaże, że są roszczenia wobec gminy niemieckiej (np. odszkodowawcze) i naszym przyjdzie płacić!
  • ~OBSERWATOR
    (2013-05-25 13:22)
    Jak czytam o takich radnych matołach to rzygać mi się chce na myśl, kogo my wybieramy do kierowania sprawami tego biednego skołowaciałego kraju. Po 1989r zmienialiśmy nazwy ulic,placów, parków, skrzyżowań - kolei, jak leci, eliminując wszystkich patronów, którzy w większości przypadków dobrze zasłużyli się krajowi,ale zalatywało od nich komuną. I to był wystarczający powód, aby zniknęli z map i prospektów naszych wsi i miast bezpowrotnie. Na ich miejsce pojawili się nowi "bohaterowie" - w wielu przypadkach przedwojenni przywódcy, którzy skompromitowali się w 1939r lub przyczynili się do największej tragedii narodowej jaką było Powstanie Warszawskie. Jeśli więc można było dokonać takich zmian, o których napisałem wyżej,to nie widzę powodów, aby w miastach lub wsiach po byłej III Rzeszy, nadal pozostawali na honorowych miejscach ludobójcy Polskiego Narodu. Wystarczy, że radni podejmą stosowne uchwały bądź przejawią inicjatywę co do zmiany odpowiednich przepisów prawa, jeśli takowe stanowi formalną przeszkodę w załatwieniu tej sprawy.
  • ~ms
    (2013-05-25 09:53)
    Ja ze swej strony mogę tylko pogratulowac władzom wymienionych miast tak zaszczytnego mieszkańca. "Duma i honor", to mieć zbrodniarza swoim "mieszkancem".
  • ~Polak.
    (2013-05-25 09:12)
    Jest tylko jedna rada: wyrzucić wszystkich radnych. Oni szkodzą Polsce i to w dosyć obrzydliwy sposób. Przecież ci radni wiedzą doskonale, że ci "honorowi" mieli za cel zniszczenie Narodu Polskiego i ci radni podtrzymuja ten plan gloryfikując ich. Dlaczego taką sprawą nie zajmie sie ktoś urzędujacy wyżej? Ta sprawa to nie tylko sprawa Szczecina i jego obywateli, to jest sprawa czci i godności całego Narodu.
  • ~swiety
    (2013-05-25 06:01)
    Teraz trzeba bedzie postawic pomnik przy ratuszu i uhonorowac Adolfa ! A szose z Gumieniec do hajmatu nazwac imieniem Dr,Gebelsa .I szafa gra .
  • ~Wojtek
    (2013-05-24 22:11)
    Przecież Polska ratyfikowała procesy Norymberskie i Haskie, które pozbawiają nazistowskich zbrodniarzy "wszelkich tytułów i godności" więc te "honorowe obywatelstwa" zostały również zniesione!
  • ~@fPiSdu
    (2013-05-24 21:43)
    za dlugo siedzusz w fPiSdu , smierdzisz ubeckim gnojem
  • ~kasienka
    (2013-05-24 20:44)
    To chyba jakies kpiny!
  • ~fPiSdu !
    (2013-05-24 20:38)
    oj Tofik,
    durny jesteś jak Kaczyński i Pawłowicz.
  • ~Wol44
    (2013-05-24 20:32)
    W Szczecinie rzadzą radni PiSu z Prezydentem Krzystkiem.Jarek,Brudzinski wiele krzyczą o zagrozeniu,zniemczeniu,a tu proszę takie klocki.

Może zainteresować Cię też: