Uroczystości państwowe rozpocznie (godz.9.00) msza święta za ojczyznę w Archikatedrze św. Jana , potem odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń i wyróżnień. W południe na Placu Piłsudskiego z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego odbędą się główne uroczystości związane z 95 rocznicą odzyskania niepodległości.

Około 13.15 wyruszy marsz "Razem dla Niepodległej" trasą sześciu pomników. Marsz prezydencki przejdzie ulicami: Królewską, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Chopina, Plac na Rozdrożu, Belwederska. 

Wcześniej, bo o godz. 11.11, 12 tysięcy uczestników wystartuje w XXV Biegu Niepodległości. Trasa biegu będzie przebiegała ulicami: Al. Jana Pawła II, Chałubińskiego, Al. Niepodległości.

W biegu weźmie udział premier Donald Tusk:

Największe tego dnia zgromadzenie zapowiedziały środowiska związane z ONR. Około 50 tysięcy osób ma przejść (pocz. około 16.00) od Ronda Dmowskiego ulicami: Marszałkowską, Waryńskiego, Puławską, Goworka, Spacerową, Belwederską i Al. Ujazdowskimi do Placu na Rozdrożu. Uczestnicy Marszu Niepodległości nie wnioskowali o asystę policji, tak więc za przebieg marszu odpowiedzialni są organizatorzy.

Narodowcy w parku na Agrykoli zapowiedzieli stacjonarną manifestację, która zakończy się o godz. 20.00.

Natomiast rano na Stadionie Narodowym rozpoczyna się szczyt klimatyczny ONZ COP 19. Jednak teren stadionu na czas trwania konferencji jest eksterytorialny i pozostaje pod jurysdykcją ONZ.

Nad bezpieczeństwem w Warszawie będzie czuwało prawie 3 tysiące policjantów, będzie także straż miejska oraz żandarmeria wojskowa.

Po raz drugi w Polsce, ale tym razem nie w Poznaniu, lecz w Warszawie. Przed południem (godz.10.00) rozpoczyna się 19. Szczyt Klimatyczny. O ochronie klimatu będą debatować reprezentanci prawie 200 krajów, w tym przedstawiciele rządów, agencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, organów Unii Europejskiej, organizacji pozarządowych. Według szacunków Ministerstwa Środowiska, w szczycie klimatycznym COP19 weźmie udział ponad 12 tysięcy osób. 

ONZ-owski szczyt klimatyczny COP19 nie ma w planach żadnych przełomowych decyzji. Minister środowiska Marcin Korolec na blogu rządu wyjaśnia, że w Warszawie trzeba natomiast ustalić dokładny harmonogram globalnych negocjacji nowego porozumienia ws. ochrony klimatu

Marcin Korolec w rozmowie z IAR przekonywał jednak, że bycie gospodarzem szczytu ma sens. Wymiar polityczny tego wydarzenia jest bardzo duży. To od Polski jako gospodarza szczytu będzie zależało poszukiwanie kompromisu w sprawie nowego pakietu klimatycznego - twierdzi minister środowiska.

Zdaniem szefa resortu środowiska, wynegocjowanie światowego porozumienia klimatycznego w 2015 roku jest osiągalne. Wówczas w Paryżu spodziewane jest przyjęcie dokumentu w sprawie przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Obecnie te kwestie reguluje Protokół z Kioto, który jednak wygaśnie w 2020 roku.

Inne tematy, które omawiane będą na COP to m. in. kwestie finansowania walki z globalnym ociepleniem, w tym rola i funkcjonowanie Zielonego Funduszu Klimatycznego oraz działania w zakresie adaptacji państw do zmian klimatu. Jak podkreśla resort środowiska celem konferencji w Warszawie będzie także wzmocnienie wymiany informacji między państwami, władzami lokalnymi, biznesem i organizacjami pozarządowymi w działaniach na rzecz klimatu. W trakcie szczytu, odbędzie się po raz pierwszy w historii negocjacji klimatycznych ONZ spotkanie ich uczestników z przedstawicielami biznesu. Podobna konferencja odbędzie się również z przedstawicielami miast. Konferencji będą towarzyszyć imprezy naukowe i kulturalne, seminaria i warsztaty. 

Główne obrady będą odbywać się na Stadionie Narodowym. Tam zamiast zielonej murawy powstało 6 hal wystawienniczych. Natomiast w miejscu kaplicy stworzono biuro szefa ONZ. 

Organizacja szczytu kosztuje Polaków ponad 100 mln zł. Środki wyasygnował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W stolicy narodowe święto obchodzone jest również na sportowo. W Warszawie odbędzie się dziś (11.11, start godz.11.11) jubileuszowy 25. Bieg Niepodległości. Weźmie w nim udział 12 tysięcy biegaczy. Ubrani w białe i czerwone podkoszulki stworzą na trasie polską flagę. 

Organizatorzy zapewniają również wiele imprez towarzyszących, wszystko dla uczczenia narodowego święta. Zapraszamy na wspólne zdjęcie z marszałkiem Piłsudskim czy na podziwianie specjalnego pokazu kawalerii. Dodatkowo partnerzy biegu zapewniają dużo różnych atrakcji, wszystko podczas doniosłej, świątecznej atmosfery - mówi Marcin Kuriata z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Poza aspektem symbolicznym Bieg Niepodległości to również ważne święto sportowe. Wielu biegaczy chce podczas tego biegu pobić swój życiowy rekord. Warunki ku temu sprzyjają ponieważ trasa jest szeroka, prosta i szybka- dodaje Marcin Kuriata.

Bieg Niepodległości to największa z imprez zaliczanych do Triady Biegowej i jeden z największych biegów ulicznych w Warszawie. Długość trasy wynosi 10 kilometrów.
Uczestnictwo w Biegu Niepodległości zapowiedział również premier Donald Tusk.

Nie razem, tylko osobno. W Krakowie obchody Święta Niepodległości (11.11) przygotowały władze województwa oraz miasta. Osobno świętować będzie Prawo i Sprawiedliwość. Swój marsz organizuje również Narodowe Odroczenie Polski.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się mszą świętą za ojczyznę w Katedrze na Wawelu (godz 10.). Później Drogą Królewską, z Wawelu na Plac Jana Matejki przejdzie tradycyjny marsz patriotyczny. 

Po południu swoje obchody święta 11 listopada zgłosiło Prawo i Sprawiedliwości oraz Narodowe Odrodzenie Polski. Po złożeniu kwiatów w wawelskiej krypcie przy grobie Józefa Piłsudskiego oraz pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, przed krzyżem katyńskim przemawiać będzie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Marszałek małopolski, wojewoda oraz prezydent Krakowa wystosowali apel o wspólne obchodzenie Święta Niepodległości.

W Krakowie obchody Święta Niepodległości, te oficjalne i nieoficjalne potrwają od rana do wieczora. Przez cały czas porządku na ulicach będzie pilnować 300 policjantów. Liczmy na spokój i dostosowanie zachowania do podniosłej atmosfery tego święta - mówił podinspektor Mariusz Ciarka z małopolskiej policji. 

Świętowanie Niepodległości na rowerach. W ten sposób koszalińscy cykliści uczczą święto 11-go listopada. W odblaskowych kamizelkach, z biało czerwonymi flagami przy rowerach , kaskach odwiedzą pomniki, między innymi" Ptaki" Hasiora. Przejazd dedykują tym którzy walczyli o wolność i polskość Pomorza.

W nietypowy sposób obchodzimy święto powiedział Leszek Ratuszyński ze Stowarzyszenia Roweria. I każdy się może przyłączyć. Jak mówi, każdy powienien mieć jakiś element dekoracyjny albo patriotyczny. Wszyscy którzy chcą jeździć na rowerze, 11 listopada ruszą na rajd Miejscami Pamięci Narodowej. 

Rowerzyści wezmą też udział w mszy w katerze i patriotycznej manifestacji. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.