Kontrowersyjna wystawa oblana farbą

| Aktualizacja:

Kontrowersyjna wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej zaatakowana. Mężczyzna oblał projektor, który wyświetlał film, na którym nagi mężczyzna ocierał się o figurę Jezusa czerwoną farbą.

wróć do artykułu
  • ~Kujawiak
    (2013-11-27 14:02)
    KILKADZIESIĄT LAT TEMU, MOI RODZICE PRZECHODZĄC OBOK KRZYŻA NA ULICY, TAK REAGOWALI: OJCIEC ZDEJMOWAŁ KAPELUSZ A MATKA SIĘ ŻEGNAŁA.NIE BYŁO TYCH KRZYŻY TAK WIELE JAK DZIŚ. KRZYŻ DLA NICH BYL ŚWIĘTOŚCIĄ. DZIŚ MOŻESZ SIĘ Z NIM SPOTKAĆ NAWET W PUBLICZNYM SZALECIE..STRACIŁ WIELE ZE SWOJEJ ŚWIĘTOŚCI.NIE WIDZĘ ABY KATOLICY WYCHODZĄCY Z KOŚCIOŁA ZDEJMOWALI CZAPKI PRZED KRZYŻEM STOJĄCYM NIEDALEKO KOŚCIOŁA.Z KRZYŻEM STAŁO SIĘ TAK JAK Z ZUPĄ ZAWSZE TĄ SAMĄ, PODAWANĄ CODZIENNIE. PRZESTAJE SMAKOWAĆ, NAWET NAJLEPSZA.KRZYŻ JEST ŚWIETOŚCIĄ KTÓRA POWINNA BYĆ DOSTĘPNA TYLKO W KOŚCIELE, A NIE JAK BILBORDY NA ULICACH I W KAŻDYM DOWOLNYM MIEJSCU.SZALEŃSTWO Z ZAWIESZANIEM KRZYŻY PRZERODZIŁO SIĘ W WALKĘ Z KRZYŻAMI, SZKODLIWĄ DLA KRK.
  • ~Jan Stańczyk
    (2013-11-15 10:33)
    I słusznie że taka ,,sztuka" będzie niszczona . To nie sztuka ale kolejna prowokacja. W Polsce niby katolickiej jest przyzwolenie na wszelkie łajdactwa , opluwanie katolicyzmu ,chrześcijaństwa. Cali ci zafajdani ,,celebryci" będą jak zwykle oburzeni !!! i będą bronić tej pożal się boże ,,sztuki"
  • ~Drzazga 101
    (2013-11-15 09:24)
    O Matko, w pełni jednoczę się z tym gostkiem, który zdemolował ten rzutnik. Trochę tej czerwonej farby powinien zostawić i wylać na mordę komisarza tej WYSTAWY SZTUKI, kuervas !! To drugi, po spaleniu pedalskiej tęczy, zdrowy odruch społeczny. Zastanawia tylko zajadłość HGW która zapodała, że za KAŻDYM razem odbuduje tę tęczę. A może by tak za swoje, Pani Prezydent, co ?!
    Hej !-
  • ~obserwer_1
    (2013-11-15 06:38)
    czerwone bydlaki z wp dlaczego wycinacie komentarze? mysia wróciła?
  • ~pop
    (2013-11-15 06:00)
    Dlaczego ten oszołom Markiewicz jest chroniony? Takiej mowy nienawiści w kraju katolickim sie nie karze? A karze sie spalenie tęcz sodomickich?
    Zagadka: jakiej orientacji seksualnej i z jakiej mniejszości religijnej jest ten Markiewicz?

    To cytat z jego wywodów:
    "Gdy wszedłem do kościoła w Warszawie i zobaczyłem ludzi modlących się do wyrzeźbionego niby-boga, przeżyłem szok. Do pracy, w której pieszczę Chrystusa, motywowała mnie chęć obrazy tego, co nie jest Bogiem. I mimo wszystko jest to praca religijna - o uwielbieniu Boga. Liżąc wielki średniowieczny krucyfiks, dotykając go nagim ciałem, obrażając go, gdy leży pode mną, modlę się do Prawdziwego Boga."
  • ~BRAWO
    (2013-11-15 05:11)
    są ludzie z honorem, charakterem i kręgosłupem. Może pan prezydent odznaczyłby by orderem osobnika, który w imieniu milionów wystąpił.
  • ~realista
    (2013-11-15 05:07)
    to nie sztuka,tob prymitywizm.isc do muzeum,zobaczyc sztuke na najwyzszym poziomie.
  • ~Leon
    (2013-11-15 03:22)
    Brawo dla smialka!

    Tym, ktorzy nierozumieja co znaczy obraza uczuc religijnych proponuje wyobrazic sobie wystawe, na ktorej nagi mezczyzna bedzie ocierac sie o figury przedstawiajace ich najblizsza rodzine. I niech wyobraza sobie jak zareagowaliby na argument w stylu: czego sie oburzacie, mozecie przeciez tego nie ogladac.
  • ~LEKARZ
    (2013-11-15 02:15)
    NIKT NIE ZMUSZA KATOLIKOW ABY PRZEJSC I ZOBACZYC TE WYSTAWE. ZATO TO SA KATOLICY KTORZY CIAGLE CHCA NARZUCAC SWOJE PRZEKONANIA I SPOSOB ZYCIA NA INNYCH !
  • ~katolik
    (2013-11-15 02:13)
    Ciekawe czy odważyliby się zamiast figury Jezusa dać figurę Mahometa?
  • ~Mark
    (2013-11-15 01:52)
    Jedyny facet ktory stanol w obronie Wiary !!
    Polska Policja aresztowala go za Obrone Wiary !!!
    Ludzie Wierzacy powinni pomoc tego goscia wyciagnac z Policji !!!
  • ~Lysa
    (2013-11-15 00:53)
    Katolicy pewnie by chcieli, aby zamiast mężczyzny było dziecko. To takie bardzo swojskie, zamiast Jezusa może ks. Gill ???
  • ~re zomoczuwa
    (2013-11-15 00:06)
    a co słychać w sprawie życia pozagrobowego sa jakieś nowe wiadomośći kler jakoś sie nie wymadrza bo wie ze to niebezpieczny temat przecież oni nic nie wiedzą klechy udaja mądrych a to sa półgłówki słuzba pracuje na nich bo oni maja leve rece to krece
  • ~ZoomoCzuwa
    (2013-11-14 23:49)
    Re: wikary , wiele bny vel. pol anka 22:53 - a co tam słychać u GENERAŁA ??? obywatelu celowniczy WKM z BojowegoWozuPiechoty ZOOMO w stanie wojennym 1981 roku !!!
  • ~pawel
    (2013-11-14 23:27)
    Moje uznanie i szacunek dla goscia .ktory zdecydowal sie na ten czyn
  • ~filareta
    (2013-11-14 23:25)
    czy to była wystawa tego idioty co sie pare lat temu rozebrał i tarzał w liściach przed CSW? To był happening o nazwie Irygacja. Wtedy sam się czymś polewał, wiec teraz go ktoś wyręczył.
  • ~młody lewicowiec
    (2013-11-14 23:22)
    niech ustawia w tym miejscu głośną rzeźbę z sołdatem gwałcącym kobietę, nawet nie muszą zmywać czerwonej farby, wszystko pasuje - a frekwencja zapewniona
  • ~asaa
    (2013-11-14 23:21)
    Cejrowski o spalonej tęczy: "Nareszcie! To jest Plac Zbawiciela, a nie plac zboczeńców!"

    Jeśli władzom Warszawy bardzo zależy na stawianiu "instalacji artystycznych" ku chwale grzechu sodomskiego, to można było wybrać inne miejsce - na przykład Plac Unii Europejskiej. I wtedy jest gwarancja, że żaden Narodowiec na ten plac nie przyjdzie - z obrzydzenia

    - oznajmił Cejrowski.
  • ~007
    (2013-11-14 23:01)
    Dzień "sądny" nadchodzi. Sto tysięcy ludzi w patriotycznej demonstracji 11 listopada przestraszyło wielu. Tusk z Komorowskim siedzą na walizkach i nerwowo odbierają każdy telefon. Indywidualne protesty (taki jak ten) i zbiorowy sprzeciw (dzisiejszy w krakowskim teatrze) jest POczątkiem końca okrągłego stołu. Wygląda na to że Suweren usłyszał głos "zranionej Polski" i wchodzi na drogę totalnego protestu. Pospolite Ruszenie pokazało silę i determinację która połączona z dumą narodową może okazać się motorem zmian postaw społecznych kierujących Polaków na drogę wyzwolenia.
  • ~pol anka
    (2013-11-14 22:53)
    nie chodzę do kościoła, nie niszczę ołtarzy, nie palę ławek, nie wypijam mszalnego wina, nie sypiam na zakrystii po pijaku, nie wykrzykuję pod adresem katolików. A dlaczego Ci miłujący Boga Miłosiernego idą tam gdzie ich nie proszą, dlaczego zagladaja w majtki moje, dlaczego wskakują do mojego łóżka, dlaczego zagarniaja moje dochody na swoje bożki. I jeszcze maja czelność straszyć Mahometem. Straszni katolicy w swoich strasznych Kościołach