Prokuratura Rejonowa z Wołomina nakazała policji zatrzymanie księdza z Tarchomina za pedofilię. Duchowny ma wkrótce zostać przesłuchany i usłyszy wtedy zarzuty. Ksiądz Grzegorz K. usłyszy zarzut zgwałcenia małoletniego poniżej lat 15, za co grozi do 12 lat więzienia - mówił w TVN24 Andrzej Orłowski z prokuratury w Wołominie. Sprawa dotyczy kolejnej afery pedofilskiej tego duchownego. Tym razem sprawa dotyczy czasów, gdy był on proboszczem parafii w Otwocku.

Reklama

Kuria Diecezji Warszawsko-Praskiej będzie współpracować z prokuraturą w sprawie księdza Grzegorza K. Oświadczenie tej treści pojawiło się wieczorem na stronie internetowej tej diecezji. Jutro prokuratura ma przesłuchać księdza Grzegorzowi K. w charakterze podejrzanego.

Kuria jeszcze raz przypomniała stanowisko Kościoła w kwestii nadużyć seksualnych wobec nieletnich - Czyny przeciwko szóstemu przykazaniu z osobą niepełnoletnią są wielkim złem moralnym i należą do jednych z najcięższych przestępstw. Kościół zdecydowanie potępia takie zachowania. Jednocześnie w oświadczeniu podkreślono, że Diecezja Warszawsko-Praska z pełną determinacją dąży do ustalenia całej prawdy w tej sprawie.