Na monitoringu z ulicy Jutrzenki, przy której stoi dom dziecka, widać jak za Mają w uliczkę wjeżdża samochód. Po chwili auto cofa się i odjeżdża w stronę niemieckiej granicy. Policjanci odnaleźli już właścicielkę srebrnego opla vectry combi o numerach ZSW 132 34. Ta poinformowała, że auto zostało udostępnione osobom trzecim. Funkcjonariusze ustalają kim był kierowca i gdzie znajduje się obecnie samochód.

Reklama
policja.pl

W poszukiwaniu dziesięciolatki od rana bierze udział policyjny śmigłowiec, a także niemieckie służby policyjne. Służby nie wykluczają porwania dziecka. Policja po raz pierwszy w Polsce ogłosiła Child Alert, czyli system informowania na szeroką skalę o zaginionym dziecku. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

policja.pl

Wiadomość o zaginionej dziesięciolatce z Wołczkowa trafiła do wszystkich krajów, w których działa ta procedura, między innymi do Portugalii, Francji czy Belgii.

Dziewczynka ma 150 cm wzrostu, była ubrana w różową kurtkę i leginsy. Miała ze sobą czerwony plecak.

Policja apeluje aby ktokolwiek widział Maję Biryło skontaktował się osobiście z najbliższą jednostką policji lub telefonicznie: numer 997 i 112 oraz na infolinię Child Alert 995.