Stosunek Polaków do uchodźców pogarsza się. SONDAŻ CBOS

| Aktualizacja:

Większość Polaków jest przychylnie nastawiona do przyjmowania uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi - wynika z badania CBOS. Jednak odsetek osób chcących przyjmować uchodźców spadł od majowego badania o 16 punktów procentowych, a niechętnych temu wzrósł o 17 punktów.

wróć do artykułu
  • ~doni
    (2015-09-07 16:01)
    Ten sondaż jest przekłamany, wystarczy spojrzeć jakie zdanie mają Polacy na forach w internecie odnośnie imigrantów. Praktycznie wszyscy są negatywnie nastawieni do imigrantów. Sondaż powinien być taki 90% na nie a 10% na tak. Ja oczywiście jestem na nie, bo nie chcę tego syfu w naszym kraju.
  • ~obywatel
    (2015-09-07 14:35)
    Po pierwsze czy tak naprawdę chodzi o "uchodźców"?
    Przecież to w większości po prostu emigranci zarobkowi, którzy liczą na życie na koszt europejskiego podatnika.
    Przed czym niby "uchodzą" te dziesiatki tysięcy agresywnych młodych muzułmańskich mężczyzn, demolujących greckie wyspy i niszczących pociągi na Węgrzech?
    Tymczasem kilka politpoprawnych gazet bredzi o ksenofobii i szantażuje mnie na okrągło zdjęciami dzieci i kobiet, które stanowią znikomy odsetek tych osób.
  • ~ZODIAK
    (2015-09-07 15:01)
    TO NIE UCHODZCY TYLKO NIELEGALNI IMIGRANCI PRZYJERZDZAJA ABY ZYC ZA DARMO Z SOCJAI I NA KOSZ INNYCH PANST,POLSKI NIE STAC NA NIEROBÓW ZAPIERDZIELAMY ZA 1300ZŁ,I DLA NAS NIE MA A DLANICH MABYC ZADBAJCIE O POLAKÓW I O POLSKIE DZIECI.A NIE BYSCIE TYLKO KASE Z NAS DOJILI NIE ZGADZAMY SIE,A NIEMCY I FRANCJA TO CAŁA UNIA INNI NIE MAJA NIC DO POWIEDZENIA BO ZARAZ SZANTARZ ZE KARY BEDZIEMY PŁACIC PRZEZ TA UNIE CORAZ GOZEJ ZYJE SIE WE WŁASNYM KRAJU BO RZAD BOI SIE POWIEDZIEC NIE.
  • ~bicz na pełowską picz
    (2015-09-07 14:35)
    hahahahahaha cbos i wszystko jasne, te debile w zeszłym tygodniu podali sondaż z którego wynikało że 32 % pójdzie zdecydowanie na referendum i to świadczy o ich wiarygodności. po wyborach likwidujemy tę bandę a zatrudnieni tam będą musieli zwrócić swoje zarobki za 10 lat wstecz
  • ~ukulele
    (2015-09-07 15:09)
    Zdrowy odruch :

    Szanowany niemiecki profesor Gunnar Heinsohn pochwalił Polaków za to, że nie chcą przyjmować muzułmańskich uchodźców.

    W artykule wspomina, że brak muzułmanów w Polsce będzie największym plusem tego państwa, jeżeli chodzi o konkurencję i stabilność polityczną.

    Zachodowi zarzucił obłudę, bo chętnie przyjmuje miliony bardzo dobrze wykształconych młodych Polaków, ale do Polski chciałby deportować muzułmański Lumpenproletariat.

    Przypomniał też brak solidarności w latach 80-tych, kiedy to Zachód, w szczególność Niemcy, nie pomagali Polsce, bo nie chcieli psuć stosunków z Kremlem.
  • ~pln
    (2015-09-07 15:34)
    Przepraszam bardzo, ale coś jest nie tak z tym sondażem. Nikt z mojego otoczenia nie popiera przyjmowania uchodźców. A tu pokazują ponad 50% poparcie. Mieszkam w Warszawie. Jak dla mnie to jest jakieś działanie marketingowe.
  • ~na trzezwo
    (2015-09-07 15:10)
    oni chyba te sondaze we wlasnym biurze przy piwku robia.
  • ~ciekawy
    (2015-09-07 15:11)
    Dlaczego bogate kraje arabskie nie chcą tych darmozjadów ?
  • ~klik
    (2015-09-07 15:04)
    jeżeli państwo nie umie pomóc "frankowiczom", to dlaczego Polacy maja pomagać uchodźcom. Trzeba było mieć odrobinę rozumu, wyczucia i odwołać referendum-już byłoby 100 mln dla potrzebujących rodaków, ale obecna władza nie ma wyczucia ani politycznego ani ekonomicznego.
  • ~krzys
    (2015-09-07 15:17)
    Moja żoną ma 1000 zł emerytury po 40latach pracy dziecko chora nagle ozdrowialo zabrano zasiłek i.t.d co na to Państwo kolejki do lekarza rok kpina
  • ~kl
    (2015-09-07 17:24)
    Nie zrobicie z całej Europy burdelu dla murzynów i arabów ! Swoje kraje zamieniliście w ściek w który spuszcza się każda przybłęda a za kilka lat zbierzecie żniwo waszego postępackiego multikulturowego zidiocenia gdy wasze żony i córki będą gwałcone i rzezane żyletkami a wy będzie mordowani.
  • ~prawda
    (2015-09-07 15:54)
    Podobno mają nas wsadzać za wpisy nieprzychylne uchodżcom , mamy państwo prawa co?
  • ~Koniec Europy
    (2015-09-07 17:34)
    To nie są uciekinierzy. 80 % z nich to młodzi mężczyźni zdolni do noszenia broni. To nawet nie próżniaki, które chcą w Europie żyć na zasiłku . Tak naprawdę to armia dżihadystów, którą unijni debile wpuszczają do Europy jak lisa do kurnika. Gdzie są starcy, kobiety i dzieci ? Ta garstka tych których pokazują lewackie media to tylko listek figowy, który ma przykryć prawdziwe oblicze islamskiej agresji na Europę. Parę miesięcy temu ISIS zapowiedziało masowy napływ muzułmanów do Europy. Teraz to się dzieje a unijni kretyni dostają orgazmu na myśl jacy to oni są szlachetni pomagając biednym uciekinierom. Zmienią zdanie jak zaczną wybuchać bomby ale będzie już za późno.
  • ~karo
    (2015-09-07 16:05)
    krótko 10lat temu Niemcy uciekali z Hamburga przed brudem islamistow a co teraz tylko patrzec jak Niemiec mlody będzie prosil o azyl w Kanadzie czy gdzies indziej szok jaby Europa nie miala wojska
  • ~obserwator
    (2015-09-07 15:49)
    No i dotarl do Europy kon Trojanski , zobaczycie co bedzie sie dzialo w ciagu nastepnych miesiecy
  • ~123
    (2015-09-07 15:20)
    A jaka emeryturę biedą mieć ci ludzie?
  • ~mixer
    (2015-09-07 16:38)
    pytanie powinno być precyzyjne,
    CZY CHCESZ PRZYJĄĆ DO DOMU FUNDAMENTALNYCH SALAFITÓW ?
  • ~narike
    (2015-09-07 16:21)
    Nie jestem przeciwna przyjeciu emigrantow.ale na Biga zajmijcie sie najpierw glodujacymi dziecmi naszymi... tych co spia pod mostem.lub w parku na lawce.Rzadzacy jak chca to prosze bardzo.przyjmijcie nawet wszystkich do swoich domow i na swoj koszt.Zaznaczam jeszcze raz...nie jestem przeciwna i nie jestem rasistka.ale na pierwszym miejscu u mnie to...Polskie glodujace dzieci.(wiem.ze distane...baty...za taka wypowiedz.ale warto pomyslec)
  • ~a
    (2015-09-08 09:07)
    Trudno sie dziwic skoro coraz czesciej sie slyszy jak emigranci zachowuja sie: wszczynaja bojki, walcza jedni z drugimi, obrzucaja policjandow kamieniami, pozostawiaja po sobie totalny balagan, tylko zadaja a nie prosza. Jak wiec w takiej sytuacji mozna akceptowac emigranow. Nikt ich tu nie zapraszal/oprocz Merkel/. Dlaczego nie mozna zatrudniac ich w Polsce zeby tu zarabiali i wracali do siebie.
  • ~danilka
    (2015-09-07 19:53)
    CBOS - TO DOBRZE OPŁACONY MANIPULANT .

    PO WYBORACH WON

Może zainteresować Cię też: