Diakon na lekcji religii w Szkole Podstawowej Spółdzielni Oświatowej "Edukator" wyświetlił dzieciom z czwartej klasy przerażający film: "10 powodów dla których chrześcijanin nie powinien obchodzić Halloween" - podaje portal wlkp24.info.

Reklama

Katechety nie zniechęciło do seansu ostrzeżenie na początku filmu: Uwaga! Materiał zawiera drastyczne obrazy i zdjęcia.

Z filmu wynika, że obchodzenie Halloween może skończyć się m.in. opętaniem i kontaktem z demonami. Obrazom towarzyszy wyjątkowo mroczna muzyka.

Rodzice nie kryli swego oburzenia. Do teraz nie mogę się uspokoić. Obejrzałem ten film, który może przerazić niejednego dorosłego, a co dopiero 9-letnie dziecko - mówił jeden z rodziców.

Moje dziecko wróciło z płaczem do domu. Nie mogło zasnąć przed kolejnym dniem w szkole. Rodzice sami powinni mieć prawo wyboru, co jest dobre dla ich dziecka. Po tym filmie moja córka z pewnością będzie bała się wyjść z domu w Halloween - dodała mama jednej z uczennic.

Szkoła zareagowała szybko. Podjęliśmy decyzję jedyną z możliwych. Ksiądz przestał być nauczycielem w naszej szkole, od proboszcza parafii dostałem także informację, że został pozbawiony dalszych nauk kapłańskich - powiedział dyrektor szkoły.

Dziś mamy spotkanie z rodzicami, których chcielibyśmy bardzo serdecznie przeprosić za to całe zdarzenie. Wszystkim uczniom zapewniamy także opiekę psychologiczną. Mamy głęboką nadzieję, że do podobnych incydentów już nigdy nie dojdzie - dodał.