Jakość powietrza w Polsce najgorsza w Europie! Gdzie jest największy smog?

| Aktualizacja:

Jakość powietrza w Polsce w poniedziałkowy poranek jest najgorsza w Europie - wynika z danych zamieszczonych na stronie internetowej Europejskiej Agencji Środowiska. Największy smog jest w centralnej i południowo-wschodniej Polsce.

wróć do artykułu
  • ~T
    (2018-01-01 23:37)
    Nie mam zaufania do ogłoszonych wskażników, subiektywnie się tego nie odczuwa, są to kłamstwa wpisujące się w europejską wojnę przeciw Polsce. Jak zwykle, Polaki skwapliwie się zgadzają z każdym szkalowaniem Polski, bo po 300 latach zniewolenia i agresji obcych, mają kompleks niższości. Dzięki niemu nasza 100= letnia "niepodległość" wkrótce się skończy. Może w 2018 roku.
  • ~miecio34
    (2017-12-19 08:01)
    zobaczcie sobie DRODZY INTERNALCI NA ZABUDOWE taki krakow poprostu powstalo WIELKIE SZCZELNE BUDLO majchroski i glowny architek powinni juz siedziec a ludzie powinni ich skarzyc o odszkodowanie za utrate zdrowia popaczcie sobie jak dawniej powstawaly zabudowania i sobie odpowiecie skad smog w twojm miescie to tylkojede z przykladow
  • ~DSEER
    (2017-12-18 16:48)
    ZA OSIEM LAT RZĄDÓW MAFII - PO NIC NIE SŁYSZAŁEM O JAKOŚCI POWIETRZA , PYTAM GDZIE BYŁY WTEDY MAFIE MEDIALNE KTÓRE NAS NIE INFORMOWAŁY ....
  • ~szeregowy
    (2017-12-18 15:48)
    smog ?...UBywatele puszczają bąki !
  • ~chłopekroztropek
    (2017-12-18 15:01)
    Ciekawe dlaczego w Polsce nie wraca się do modelu rozproszonego wytwarzania energii elektrycznej i nie ułatwia się stawiania nawet mikro elektrowni wodnych na wszystkim co płynie i przez każdego kto chciałby to zrobić. Czy to nie miałoby wpływu na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza? Dlaczego nie powstają kompleksowe rozwiązania wykorzystania energii elektrycznej?
  • ~Proton
    (2017-12-18 14:53)
    Wszyscy zastanawiają się, skąd ten smog, a odpowiedź jest banalnie prosta: 1. W ostatnich latach wybudowano ogromną ilość nowych domów jednorodzinnych ( każdy zapewne zauważył, jak w jego sąsiedztwie pojawiło się wiele nowych domów ), które trzeba jakoś ogrzać, a że Polska "węglem stoi" i węgiel to nasze czarne "złoto", to wiele tych domów jest opalane tym węglem. 2.Wiele osób wymienia meble na nowe, a co zrobić ze starymi "sklejkami", szkoda wyrzucać, a dają sporo ciepła i dobrze się palą, więc ludzie je spalają. 3.Nasze kochane stare diesle, których w ostatnich latach sprowadzono bardzo dużo do Polski. Kopcą ile wlezie, bo przecież wszystkie mają wymontowane filtry cząstek stałych. 4. No i na koniec wisienka na torcie, czyli przemysł ciężki ulokowany w miastach, zamiast daleko za nimi. Huty w Krakowie, Katowicach i innych miastach dymią aż nieba nie widać. Tak więc odpowiedzi są proste, wystarczy wyeliminować te czynniki zanieczyszczające powietrze i będziemy mieli powietrze jak w Skandynawii. No ale na to rząd się nie zgodzi, więc niestety dalej będziemy się truć!!! Starszych mi nie szkoda, bo sami są odpowiedzialni za stan powietrza, szkoda mi jednak dzieci, które nic nie zawiniły, a muszą oddychać tym trującym powietrzem!!!
  • ~Nitro
    (2017-12-18 14:45)
    Co tu wiele mówić, prawda jest taka, że Polacy nie kochają swoich dzieci, ponieważ dla doraźnych korzyści politycznych, zmuszają je do wdychania trucizny!
  • ~Prądowy
    (2017-12-18 14:18)
    A koło mojego domu budowa kolejnego. W centralnym punkcie budowy oczywiście komin. Kolejny sąsiad będzie smrodził, bo tanio.... Dla ludzi posiadających możliwość podłączenia gazu obowiązkowe kotły gazowe dla reszty ogrzewanie na prąd. Zakazać kotłów do spalania a zwłaszcza kominków.
  • ~toj
    (2017-12-18 13:59)
    Ale wszyscy zdziwieni w tym głównie rządzący . Skoro stawia się na węgiel panie ministrze ,skoro gaz i energia el oraz OO są drogie to co można oczekiwać ,a do tego setki tys ludzi dostawało węgiel byle jakiej jakości za darmo a to górnik a to kolejarz itd . Przecież nie aż tak dawno gdy prezydent Krakowa chciał skończyć z paleniem w piecach węglem Paniska górnicy nie pozwolili a rząd podwinął ogon i koniec
  • ~Helmut B. Zyklon
    (2017-12-18 13:56)
    Pluca odpoczywaja w Erefenie. Uwielbiam niemieckie powietrze, ktore z moca cyklonu odswieza mnie!
  • ~Zykhajl Szwabisiak
    (2017-12-18 13:55)
    Za to w Niemczech powietrze krysztalooowe! Zyc nie umierac! Wdychasz powietrze w Ruhrze, az Ci sie rura przetyka! Wdech i wydech! I zdech.
  • ~Weredyk
    (2017-12-18 13:52)
    No, nareszcie w czyms jestesmy najlepsi!
  • ~cz
    (2017-12-18 13:49)
    to zalatwil pawlak ze mamy najdrozszy gaz no to smierci spalany inny syf
  • ~TTT
    (2017-12-18 13:45)
    więcej węgla :-) i będzie lepiej :-)