Biały Piątek kontra Czarny Piątek. O co chodzi w internetowej akcji?

| Aktualizacja:

Taki hashtag umieszczają sobie niektóre kobiety przy swoich zdjęciach profilowych w mediach społecznościowych. O co chodzi w tej akcji?

wróć do artykułu
  • ~Anna
    (2018-03-23 13:07)
    Popieram biały piątek
  • ~Seitan
    (2018-03-23 12:34)
    Gdyby ministranci zachodzili w ciaze to dawno aborcja bylaby juz legalna...
  • ~awa
    (2018-03-23 12:29)
    #BiałyPiątek, tylko #Biały Piątek.
  • ~super moralnosc to ma przyszlosc
    (2018-03-23 13:20)
    Zaslepieni swoim zbawieniem i zyciem wiecznym jako naiwyzszym celem zycia daja sie ci fanatyczni wierni jak slepi kosciolowi naiwnie przez zycie prowadzic. Pokazywanie zfalszowanego obrazu faktu aborcji jako zbrodni a z drugiej strony przemilczanie cierpienia matek z umierajacym na ich rekach nowonarodzonym dzieciatkiem ktore choc niezdatne do zycia musialo byc z powodu tej ustawy w jej lonie wynoszone. Dla kosciola i jego fanatycznych wiernych to jest OK, wazne, zeby to umierajace dziciatko bylo ochrzcone a potem moze odejs do domu Ojca. To jest ta ochrona zycia. No to jest juz wzorowa moralnosc super! Mozna do tego dodac jeszcze modly o odejscie papieza Franciszka do domu Ojca.
  • ~De
    (2018-03-23 13:47)
    Za aborcją są TYLKO ci co już się urodzili tak jak kat za karą śmierć bo by stracił pracę
  • ~EdinGirl
    (2018-03-23 14:14)
    Jesteście cholernie krótko wzroczni ... tu już nawet nie chodzi o samą aborcje tylko o systematyczne odbieranie ludziom prawa wyboru ... skoro jesteście za tym, aby chore dzieci się rodziły to chyba macie świadomość, że rodzice mogą mieć problem je utrzymać i oddać np do domu dziecka. Ciekawa jak państwo sobie poradzi z i tak już w tej chwili przepełnionymi domami dziecka. Zastanawiam się co zrobią jak ustawa wejdzie w życie... pomyśleliście o tym ? Może wypada się zastanawiać jak to dziecko będzie funkcjonowało po wyjściu z domu dziecka. Wątpię, żeby rząd się tym przejmował. Skończą 18 lat i niech sobie radzą same. O ile wgl dożyją 18 roku życia. Wiele z nich będzie potrzebowało kosztownej rehabilitacji więc ciekawe kto z Was wyłoży na to pieniądze. Dzieci jak na razie nie mam, więc możecie się zastanawiać co ja tam o życiu wiem. Aborcję popieram, ale tylko w określonych sytuacjach. Oczywiście, że nie popieram jeśli kobieta rozkłada nogi przed facetem za to chce uciekać przed konsekwecjami, ale takie dziecko z gwałtu ? Będzie oddane do domu dziecka i przez całe swoje życie będzie się zastanawiało dlaczego mama go nie kochała...bo nie ma co ukrywać, ale nie każda kobieta potrafi się przełamać i takie dziecko pokochać. Rząd ma długodystansowy plan jak po kolei odbierać prawa obywatelom i zobaczycie, że zorientujecie się za późno! Tak więc powtarzam raz jeszcze. Jestem za wolnością wyboru i decydowaniu o SWOIM życiu, bo to kobieta, która decyduje się urodzić takie dziecko bierze ciężar na siebie a nie Wy.
  • ~ODBYT Scheuring-Wielgus
    (2018-03-23 11:25)
    KOBIETA I MĘŻCZYZNA FUJ !!
  • ~nie popieram zabijania dzieci
    (2018-03-23 16:33)
    Ja tez jestem przeciwko zabijaniu dzieci ale nie jestem przeciw aborcji zycia poczetego niezdolnego do zycia poza lonem matki. Calkowity zakaz aborcji to tortury dla matek ktore musialyby urodzic niezdolne do zycia dziecko i patrzec jak na ich rekach to dzieciatko umiera. A wszystko to tylko dla samolubnego zbawienia i zycia wiecznego fanatycznych wiernych i ich kaplanow. Miejsca dla zrozumienia bolu kobiet lub litosci nie ma.
  • ~kumaty
    (2018-03-23 15:27)
    Terlikowscy - para piękna... inaczej.
  • ~feminista
    (2018-03-23 14:42)
    a czy te kobyły z black friday będą dziś dawać z rabatem ? jak rabat będzie duży, tak około 95 %, to może niektóre zaliczą ru.CH.anko
  • ~panstwo katolickie
    (2018-03-24 23:49)
    Dlaczego nie zrobimy z Polski panstwa katolickiego na wzor panstwa islamskiego, to rozwiaze wszystkie problemy. Poco dawac mozliwosc wyboru, wszyscy beda zyc po katolicku , wszyscy beda zbawieni i otrzymaja zycie wieczne. To przeciez takie proste prawda?
  • ~inny
    (2018-03-23 16:22)
    A wychowywać będzie kościół bo taki miłosierny.
  • ~logika kosciola
    (2018-03-23 16:12)
    Chyba Papiez jest jeszcze niepoczety, bo poczete zycie jest przeciez pod ochrona rowniez polskiego kosciola.
  • ~Krakus
    (2018-03-23 16:19)
    Kobiety calego Kraju Laczcie sie!!Prezydent TRZECIEJ w poniedzalek gratulowal mamusi po spowiciu 16-tej Dzidzi na Gornym Slasku!!!!!!! A tu lazi sie dookola Rynku z krzykami ze az pluca widac -cos tu nie gro -no nie ?
  • ~Sniezka
    (2018-07-07 22:04)
    Aborcja - to zabójstwo rękami innych. Nikt nie może przymusić zabiwać innego. U każdego swój los. Jesli jakiejś kobiecie przyznaczony ciężki los, ona nie możę przełożyć odpowiedzialność na plecy innych. To jej los. Lekarze, nie popełniajcie grzechów.

Może zainteresować Cię też: