Do zdarzenia miało dojść w piątek. W sobotę o sprawie poinformowały lokalne media. Według nich 66-letni duchowny, który pełnił posługę kapelana w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, „miał dotykać bioder i ust 17-letniej pacjentki”, a następnie miał próbować pocałować nastolatkę.

Reklama

- Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 197 par. 2, czyli doprowadzenia małoletniej pokrzywdzonej do innej czynności seksualnej – powiedział PAP zastępca Prokuratora Rejonowego w Pile prok. Bartłomiej Urban.

Jak dodał, wobec duchownego zastosowano m.in. dozór policyjny, zakaz kontaktowania się ze świadkami oraz pokrzywdzoną, a także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

- Ze względu na to, że w tej sprawie nie chodzi tylko o zabezpieczenie postępowanie, ale też o ewentualne zabezpieczenie innych małoletnich, w związku z czym wobec mężczyzny zastosowano także zakaz pełnienia działalności związanej z wychowaniem, edukacją i opieką nad osobami małoletnimi oraz sprawowania funkcji kapelana w placówkach służby zdrowia – tłumaczył Urban.

Ze względu na dobro pokrzywdzonej i dobro prowadzonego postępowania śledczy nie udzielają informacji dotyczących szczegółów tego zdarzenia.

Kapłanowi za zarzucane przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.