Żołnierzu! Do you speak English? Nie? To pożegnaj się z karierą w armii. Wojskowi odgrażają się sądem

| Aktualizacja:

Dowódcy zalecają wystawiać ocenę dostateczną szeregowym, którzy nie znają angielskiego. To zamknie im karierę w armii i pozbawi prawa do nagrody rocznej. Podwładni odgrażają się sądem.

wróć do artykułu
  • ~hhtb
    (2018-08-25 09:27)
    a co się dziwić w teotycznym państwi i teoretycznej armi pozostało im się uczyć angielskiego i to dodtkowo ma rzutować na inną działalność wojskową co za dureń to wymyślił angielski im się przyda jak będą znowu uciekać przez karpaty i tworzyli rząd na uchodztwie buahaha
  • ~old 62
    (2018-08-17 10:02)
    Może wystarczą tylko podstawowe zwroty i słownictwo związane z wojskiem ? W obecnych czasach warto znać język angielski,którym porozumiewa się cały świat. Wielu naszych rodaków zna ten język. Szczególnie sportowcy,którzy często startują za granicą. Dobrze,ze już w przedszkolach i najmłodszych klasach podstawówki uczą angielskiego. Może więc za kilka lat całe młode pokolenie będzie znało ten język chociaż w stopniu podstawowym ? Lepiej uczyć angielskiego,niż tego,co nigdy nie przyda się w życiu.
  • ~Polskinaziol
    (2018-08-17 05:55)
    A niech sie , do c h o l e r y , caly swiat uczyl polskiego! Polska, Polska über alles auf der Welt!
  • ~abudabiluz
    (2018-08-16 21:09)
    Chyba jakiś błąd.Skoro wiadomo,że armia polska to zero a politycy wciąż czepiają się Rosjan aż w końcu ci przestaną być mili to pytam po co angielski? Raczej rosyjski powinien być na topie.
  • ~gerwazy
    (2018-08-16 18:09)
    a mowiacych po niemiecku przerzuca od razu do wehrmachtu?
  • ~Hipola
    (2018-08-16 17:26)
    Dlaczego to wojsko tak się broni przed nauką języka? Są w internecie świetne programy do szybkiej nauki, jest wiele innych możliwości - kursy, książki, programy interaktywne, etc. Wojsko wysyła żołnierzy na darmowe kursy pięciomiesięczne. Czy ktoś mi powie dlaczego oni nie chcą? O co tu chodzi? To jak nic tylko jakaś forma zbiorowego nieposłuszeństwa. Armia chce zrobić na złość PIS-u i protestuje. Ale głupio robicie.
  • ~Czerwony Książe... twój pan
    (2018-08-16 16:07)
    Za zaborów była germanizacja i rusycyfikacja. W ojczyźnie tatusiów Kwasniewskich, Ziobrów, Kacyzńskich była rusyfikacja. Obowiązek nauki jezyka rosyjskiego od klasy piatej. Ale jedni uważali to za przymus, a mądrzy się uczyli. Wyprowadzili patrioci eszelony z armią AC, ale zaprosili przeciwników tych pierwszych. Teraz mamy przymus nauki angielskieg. Z deszczu pod rynnę. Różnica taka, że wtedy w żołnierz musiał znać nieco cyrylicy i odczytatabliczki we wnętrzu T- 55 lub nowszego. Dowódcy musieli jednak coś gębować po rosyjsku. Teraz abarot z angielskim. Germanizacja pełną gębą. Taka to ci wolność. I przyjechały eszelony nowych przyjaciół.
  • ~Nasza szkapa
    (2018-08-16 15:33)
    Myślę, myślę i wykombinowałem: po pierwsze, trzeba jakoś spławić tzw. zawodowych szeregowych przed nabyciem praw emerytalnych. Po drugie, to fantastyczny pomysł , wręcz proletariack98i. Od teraz będą się za nas bili, bedą wojowali i ginęli inteligenciki. Pamiętam czasy, kiedy to chłop pańszyźniany (nooo, może późniejszy okres zaborów), nie chcąc iść do wojska jaśnie pana na 5 lat lub w ogóle do wojska, wyłamywał sobie zęby. Wiele nie trzeba było, bo i tak większość zgniła w buźce. Ale z takich do wojska nie brał ani Car, ani Cesarz, ani polski Jaśniepan. Co się martwita chłopy. Panoczki bedą nas bronić. I o to chodzi.
  • ~Ergo
    (2018-08-16 15:11)
    Wyksztalcony czlowiek powinien znac co najmniej jeden obcy jezyk, najlepiej angielsk, no bo to dzisiaj taki " esperanto" !
  • ~krolowa naga
    (2018-08-16 13:50)
    Niet...ja gawariu pa ruski.
  • ~Tedek
    (2018-08-16 12:43)
    Pisałem wniosek o kurs na angielski. Jestem mgr inż. w jakże szanowanym korpusie szeregowych. I nie otrzymałem zgody na pójście na kurs. Zdałem eksternistycznie. A teraz będę pisał na kurs angielskiego , ale stopień zawansowanym jeżeli nie otrzymam zgody to odchodze, bo będąc w wojsku 3 lata nie mam szans na żaden awans czy podnoszenie kwalifikacji.
  • ~Naparstek
    (2018-08-16 12:19)
    W pierwszym i drugim napisałem, że może polscy szeregowcy będą gdzieś walczyć... Gdzie nie będzie polskich oficerów, tylko amerykańscy. Dlatego szeregowcy powinni znac j. angielski.
  • ~Naparstek
    (2018-08-16 12:16)
    Po wysłaniu drugiego komentarza - znowu pokazało się: "Twój komentarz został dodany". Znowu nie został ! A już minęło 12 minut od pierwszego komentarza
  • ~Old 64
    (2018-08-16 11:52)
    Baco umiecie mówić po angielsku ? Nie wiem może umiem a może nie,nigdy nie gadałem- odpowiedział baca.
  • ~gośc2
    (2018-08-16 11:46)
    RwaQ! Lingwisci w armii..Polowa z tych generalow z bandziochami ma trudnosci ze sformulowaniem mysli w rodzimym jezyku a od szeregowego armatniego miesa za 2kPLN/m-c wymaga sie znajomosci jezyka obcego. I to angielskiego. Z nimi mamy walczyć po spotkaniu Merkel-Putin? Wystarczy niemiecki i rosyjski z podstawowymi zwrotami" rece do gory, swinio!
  • ~Lingwa
    (2018-08-16 11:36)
    Do you speak English - niekumaty zurnalysto z der dziennika!
  • ~zygfrydzmelsztyna
    (2018-08-16 10:57)
    Artur Radwan ,napisz coś o swojej służbie dla tej niemieckiej gazety
  • ~Banita
    (2018-08-16 10:51)
    Nie mamy śmigłowców, okrętów podwodnych i nawodnych, a teraz nie będziemy mieli żołnierzy. Komuś bardzo zależy na rozbrojeniu polskiej armii. Ciekaw jestem ilu rosyjskich agentów i jurgieltników działa w szeregach PiS-u?
  • ~Stary SS-man
    (2018-08-16 10:31)
    Przed wojną też tak było,że jak ktoś chciał wstąpić do SS, to wymagano od niego pochodzenia czysto rasowego o znajomości niemieckiego nie mówiąc, ale w 1945 jak Ruskie nas pędziły, to do SS mógł wstąpić każdy nawet Ukrainiec, który po niemiecku ani be , ani me.
  • ~dżonson
    (2018-08-16 09:35)
    Wystarczy znajomość trzech zdań w różnych językach: 1. Ile macie haubic?, 2. Gdzie jest wasz sztab? 3. Poddajcie się, wasza sytuacja jest beznadziejna.