Ambasador Przyłębski krytykuje niemiecki trybunał za decyzję dot. zwrotu "polskie obozy śmierci": Popisał się zapraszając Gersdof

| Aktualizacja:

Poprosimy Sąd Najwyższy o zadanie pytania prejudycjalnego Trybunałowi Sprawiedliwości UE ws. wyegzekwowania w Niemczech polskiego wyroku, nakazującego telewizji ZDF przeproszenie za użycie zwrotu "polskie obozy zagłady - poinformował mec. Lech Obara, reprezentujący b. więźnia Auschwitz Karola Tenderę.

wróć do artykułu
  • ~gostom
    (2018-09-02 14:44)
    Polskim miastem był też Maczków i to nawet na terenie dawnego RFNu. Proszę po googlować,a nie jeden będzie się dziwił. Polska jako piąty Okupant. Niemiec 😔
  • ~Grzegorz roh pollak
    (2018-08-23 13:21)
    Niemiaszki to wredny i odrarzajoncy naruszenie naruszenie koniec...kropka
  • ~poprawny
    (2018-08-22 20:01)
    AGENT "WOLFGANG" PRZYBŁĘDA znowu NADAJE - na Ciemnogrodzkiej KARTOFEL ,JOJO i BŁASZCZAZEN przyjęli MELDUNEK.
  • ~Demaskator
    (2018-08-22 17:44)
    Niestety niemieckiego trybunału PIS nie opanuje. Mam inną opinie niż trybunał niemiecki ale szanuję ją z nadzieją że sprawiedliwy wyrok został wydany.
  • ~Kargul
    (2018-08-22 16:48)
    Polaczki, wy sie mozecie nakazywac na swojej miesiaczce. Reszte wsadzcie sie do rzici
  • ~Jcek
    (2018-08-22 16:47)
    NASTĘPNY ŚMIEĆ to 5minut temu ,, Kargul , nawet nie napisze poprawnie ten analfabeta po Polsku
  • ~Kargul
    (2018-08-22 16:36)
    Poaczki sa najbardziej pokrzywdzonym narodem swiata. Jeszcze dzisiaj lamentuja ze byli przez zakon krzyzacki mordowani. Tylko dzieki zawiszy brudnego, sieroty nieobrziganego i badyla wydlubanego pokonali tych lobuuzow
  • ~POLAK
    (2018-08-22 16:02)
    sędziowie niemieccy to potomkowie zbrodniarzy barbarzyńców i morderców którzy to wymordowali ,splądrowali i okradli naród polski ze wszelakich dóbr oraz pozbawienia życia ,teraz z tych bogactw żyją jak tłuste koty ,to widać jak z rabunku tych zbrodniarzy żyją ich dzieci i wnuki
  • ~Dumny Polak
    (2018-08-22 15:51)
    " Po interwencji dyplomatycznej opis zmieniono na "niemieckie obozy zagłady na polskim terytorium". I to było jeszcze za mało, a poza tym kłamliwie . Powinno być; niemieckie obozy zagłady na okupowanym przez Niemcy, terytorium Polski". Ta szkopska nacja nigdy się nie zmieni. Im szajba, regularnie odbija.
  • ~Zepp
    (2018-08-22 15:49)
    "Trybunał przypomniał jednak, że ZDF zaraz po interwencji ambasady RP skorygował to nieprawdziwe sformułowanie i dwukrotnie przeprosił na piśmie Karola Tenderę. Ponadto ZDF zamieścił na swoich stronach internetowych przeprosiny pod adresem byłego więźnia Auschwitz [...] Sąd Apelacyjny w Krakowie w grudniu 2016 roku zobowiązał nadawcę do opublikowania sformułowanego przez niego tekstu przeprosin na stronie głównej i w odpowiedniej oprawie graficznej. "
  • ~efgh
    (2018-08-22 15:11)
    Nie znam niemieckiego miasta Moguncja ani Koblencja. Kto je wymyslil? Czy one byly kiedys polskie? Znam natomoast miasta Mainz i Koblenz. To brzmi jak Warschau czy Krakau. Co do sprawy obozow to uwazam, ze wazne jest w jakich intencjach zostalo to sformulowanie uzyte. Rowniez bledne jet pisanie Poznaniu czy we Wroclawiu przed wojna. Przed wojna nie bylo takich miast, byl Posen i Breslau. Jesli ma sie w tym interes mozna sie wszystkiego czepic.
  • ~z Warszawy :
    (2018-08-22 15:11)
    Trzaskowski popiera mafie reprywatyzacyjna i dlatego na tego dziada nie bede glosowac.
  • ~rychu
    (2018-08-22 14:38)
    przede wszystkim nie Polska tylko rzad sekty Jareczka !!!!!!! jezeli polski SN skieruje zapytanie do TSUE ... no wlasnie - jezeli rzad wnosi do SN o zapytanie do TSUE, to legitimizuje praworzadna pozycje SN oraz wczesniej wystosowane zapytania do TSUE !!!!!! te pajace z sekty Jareczka nie zdaja sobie sprawy z tego ze odcinaja sobie droge do nieuznania werdyktu w sprawie wczesniejszego zapytania SN w sprawie wyrzucania na emeryture !!!!!!!!! farsa !!!! kompromitacja !!!!!!! żenada !!!!!!!!!!
  • ~Ojczulek M.P.
    (2018-08-22 14:29)
    BRAWO i UZNANIE dla Władz Polski. Niemiaszka NIC nie można darować ,przebaczyć. Płacić Szwaby Odszkodowania ,a na kolanach przepraszać.
  • ~Hannes
    (2018-08-22 14:27)
    Pis to se moze nakazac u siebie , w Polsce. Pis gdzie indziej nie ma nic do gadania, Pis sie tylko jeszcze bardziej osmiesza!
  • ~Chrystian
    (2018-08-22 14:24)
    No, to sie wreszcie sie swiat dowie o polskich obozach , ktore utworzyla komuna tuz po wojnie, swiat sie dowie kogo tam wieziono , nad kim sie znecano!
  • ~ggggrr
    (2018-08-22 13:45)
    No i bardzo dobrze. Jeszcze tylko, gdyby ta ustawa przestała obowiązywać w Polsce - najlepiej razem z zakazem kłamstwa oświęcimskiego. Wiwat wolność słowa.
  • ~Środa
    (2018-08-22 11:09)
    Te decyzje powinien polski rząd zręcznie wykorzystać i wyłączyć dźwięk gdy Niemcy czy UE wypowiada się w sprawach Zpolski.
  • ~Badziew
    (2018-08-22 11:05)
    I Niemcy wypowiadają się krytycznie wobec polskich przemian w sadownictwie-SKANDAL. Pewnie opozycja z UE POdpisuje się obydwoma rękoma pod ta decyzja.
  • ~miecio34
    (2018-08-22 10:42)
    niech zyje zwiazek repoblik UNI EUROPEJSKIEJ MACIE SPRZEDAWCZYKI I DONOSICIELE WYKLADNIE MARKSA I JUNKERA TO UNIA SKORUPOWANA TAK TRZYMAC