Apel naukowców po zabójstwie Adamowicza: Strzelba, którą ktoś powiesił na ścianie kilka lat temu, w końcu wypaliła

| Aktualizacja:

O "odrzucenie mowy nienawiści, która wywiera destrukcyjny wpływ na ludzką świadomość i pobudza do przemocy" apelują do polityków i innych uczestników życia publicznego dyrektorzy instytutów Polskiej Akademii Nauk w liście otwartym, napisanym po zabójstwie Pawła Adamowicza.

wróć do artykułu
  • ~abcd
    (2019-01-17 19:21)
    Kiedy likwidowano karę śmierci, ci sami ludzie milczeli i w najmniejszym stopniu nie niepokoił ich fakt wieszania strzelby na ścianie... Czytaj więcej: "Jak to z moratorium było"
  • ~
    (2019-01-17 19:22)
    Cyt.:"W szczególności - jak podkreślają - kierują ten apel do polityków. "Podgrzewanie konfliktów, promowanie brutalności i siły, tolerowanie dyskryminacji, tani populizm, nieuchronnie prowadzą do tragedii. Zwracamy się do polityków o wyciągnięcie wniosków z tego tragicznego wydarzenia. Granica, za którą otwiera się droga do bezprawia i rozpadu Państwa, została właśnie przekroczona. Nie idźmy tą drogą" - czytamy w liście". koniec cyt. Brutalną siłę promował stępiony sędzia, rzucanie kamieniami - Władek, walenie dechami - Bronek, a wyrzucanie z okien - Bronek, dorzynanie watahy - Radek. Dlaczego zabrakło tych faktów?