Mazurek o sporze wokół logo: Między Solidarnością a ECS w Gdańsku iskrzy nie od dziś

| Aktualizacja:

O tym, że między Solidarnością a Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku iskrzy wiemy nie od dziś; jeśli Solidarność ma prawo do posługiwania się znakiem związku, to ma prawo zakazać innym używania tego symbolu - powiedziała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

wróć do artykułu
  • ~0ßopülöä.
    (2019-10-30 12:57)
    "...między Solidarnością a Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku"- iskrzy, bo sa to dwie rozne rzeczy. Jedna to organizacja, a druga to instytucja. Nazwa jest wlasnoscia organizacji, a instytucja niech sie odwali.
  • ~stp
    (2019-04-18 08:02)
    Cóż , po świecie chodzą takie Dudy, Guzikiewicze, Pawłowskie. Możemy się irytować ,wkurzać, ale trzeba z tym żyć. Ktoś ich gdzieś wybrał na swój obraz i podobieństwo. Nie jest miło , ale jest. Gdańsk jest super!
  • ~seneka
    (2019-04-18 07:55)
    Duda z Solidarnością stoją tam gdzie stało ZOMO. To się nazywa chichot historii. A może historia zatoczyła koło ? Jestem starszym gościem i to co w tej chwili wyprawia PiS jako żywo przypomina schyłkowy PZPR ( dla młodzieży dawną partię komunistyczną) Smutne. Mnie w szkole uczyli że historia jest "nauczycielką życia", ale u nas jak widać nauczycieli się nie szanuje.
  • ~popatrzcie na to uczciwie
    (2019-04-17 23:56)
    Poniewaz "Solidarnosc" nie przetrwala do dzisiaj a pokazuje to juz od dawna pan Piotr Duda powinno sie dla dobra naszej historii zabronic uzywania loga obydwu stronom tych obecnie nazywajacych siebie Solidarnoscia grup. Dalsze uzywanie loga wszystko jedno po ktorej stronie przyniesie tylko coraz wiekszy spor i nienawisc a co za tym idzie rowniez psucie wizerunku Polski w swiecie.
  • ~Rycho
    (2019-04-17 11:03)
    I tak na naszych oczach duma narodu "Solidarność" zmienia się w solimarność...
  • ~LOS CZY PRYWATNA ACTA 2 WLASNOSC PO JUZ FUKCIONUJE
    (2019-04-17 07:42)
    NIEKTORZY SBECY chca sie podszywac pod SOLIDARNOSC gdy tak naprawde byli z APARATU PRZEMOCY ktora ciosem w plecy niszczyla BRAC ROBOTNICZA i teraz przemianowala nazwe ECS na wlasciwa EUROPEJSKIE CENTRUM SBEKOW ktore zrzesza tez w sobie NKWD GESTAPO I ODERWANYCH OD RZECZYWISTOSCI sadze ze te ciemne gierki tej MAFI SBEKOW zostana wkrotce ukarane jak wszystkie zlo ktore w ich wydaniu przenosi sie na nasz kraj.[nadchodza czasy ze wszystko sie zmieni w calej EUROPIE]
  • ~kjk;lhgtr
    (2019-04-17 06:29)
    ZOMOWIEC I ESBEK UDAJE SOLIDARUCHA !!!!!!!!!!!
  • ~sdert
    (2019-04-17 06:28)
    To zomowcowi powinno się zakazać używania symboli solidarności......
  • ~Czuj czuj czuwaj
    (2019-04-16 18:27)
    Hasło lat 1980-tych : Nie ma wolności bez Solidarności. Hasło lat 2015-19 : chcesz wolności ? Wypisz się z Solidarniści.
  • ~jandzia
    (2019-04-16 16:25)
    Panu Dudzie pod czachą ktoś zrobił dowcip i eksperymentalnie umieścił zawartość wyniku defekacji ?
  • ~nina
    (2019-04-16 16:13)
    Duda nie ma nic wspolnego z Solidarnoscia,nie walczyl o wolna i demokratyczna Polske, nie byl internowany i nie siedzial za walke opozycyjna,jak byl stan wojenny to on pilnowal TVP w Warszawie,taki to jest zuch. O Dudzie nikt nie bedzie pamietac ,a o opozycjonistach ktorzy walczyli i strajkowali beda wiedziec porzadni,normalni ludzie. Duda jest zerem,przystawka na uslugavh prezesa,instrukcje wydawane sa na Nowogrodzkiej. Zeswinil sie do reszty.
  • ~ula
    (2019-04-16 15:45)
    A jakie prawa do loga ma wazeliniarz Duda. Ma prawa co najwyżej do wiaderka wazeliny. Dzisiejsza Solidarność to V kolumna z czasów wojny.
  • ~sclavus
    (2019-04-16 15:39)
    Tak, jak czara goryczy może przelać się po dodaniu jednej kropli, tak to, co zrobił Duda Piotr, odbierając ECS prawo do posługiwania się logo Solidarności, jest szambem, które właśnie wybiło... Od czerwca 1989 roku związek zaczął tracić na wartości społecznej - z 10 milionów zrobiło się 900.000 a dzisiaj, no tylko diabli wiedzą ilu ich jest i jak ich zdefiniować - jakaś kościelno-prawicowa przybudówka partii PiS, wchodząca na nacjonalistyczną ścieżkę... co jest absolutnym ewenementem w historii ruchu związkowego. Związki zawodowe zawsze(!!) były, mniej lub bardziej, ale lewicowe!!!
  • ~:)))
    (2019-04-16 15:17)
    Klasyczny problem typu: co było pierwsze - jajo czy kura?
  • ~Kurek
    (2019-04-16 15:09)
    Panie Duda nie masz pan prawa do zabraniania używania logo Solidarności.Nie pan ją tworzył. Jest pan tylko przejściowym zarządcą i tak daleko idących decyzji nie ma pan prawa podejmować. Zwłaszcza, że w działaniach związku pod pana zarządem jest nienawiść, zawiść, pycha, dzielenie ludzi. Jest związek typu OPZZ jaki był w PRL. Jest to związek z marzeń Kiszczaka i Jaruzelskiego. Z pierwotnym związkiem nie ma nic wspólnego. Nie jest też solidarny. Proszę zrobić referendum wśród członków związku czynnych jak też dawnych. Wtedy można rozmawiać o odbieraniu lub nie praw komukolwiek. Jest pan pierwszym przewodniczącym chyba wliczając jeszcze czasy PRL, który przeciwstawia sobie różne grupy społeczne mówiąc o tym wprost, bez żadnych zahamowań.
  • ~podpowiadam
    (2019-04-16 14:42)
    Przy takim "przywódcy" to dla ECS wstyd do przyznawania się!
  • ~Ałtorytet
    (2019-04-16 14:22)
    Co pan Duda wie o dziedzictwie Solidarości?
  • ~rychu
    (2019-04-16 14:09)
    Duda-komandos tworzy nowa wojne Polsko - Polska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~halina s
    (2019-04-16 14:09)
    duda precz łapy od logo SOLIDARNOŚĆ "Duda zrobiłeś ze związku solidarność przystawkę PiS.
  • ~klapouchy
    (2019-04-16 13:56)
    NSZZ "Solidarność" wedle przewodniczącego jest w przeciwieństwie do ECS kompletnie apolityczny, nie powiązany z żadnym PiS-em, oczywiście niezależny od wszystkich sił (no może poza Prezesem) id i itp. A tak bez jajec! Byłem przewodniczącym koła za tej prawdziwej "Solidarności" i wstyd mi za tą obecną, skrajnie upolitycznioną. Tym podnóżkom władzy właśnie powinno się zabrać prawo do używania znaku "Solidarności" bo juz dawno nie mają z nim nic wspólnego!