Prezes Iustitii nie stawi się przed rzecznikiem dyscyplinarnym sędziów. Sędzia Schab: To delikt dyscyplinarny

| Aktualizacja:

Prezes Iustitii sędzia Krystian Markiewicz zapowiedział, że nie stawi się w czwartek na wezwanie rzeczników dyscyplinarnych sędziów sądów powszechnych. Jego zdaniem ich "osobiste zaangażowanie w nękanie sędziów walczących o praworządność" nie gwarantuje bezstronności prowadzonych przez nich postępowań. Jest reakcja rzecznika dyscyplinarnego na to stanowisko.

wróć do artykułu
  • ~eureka
    (2019-09-12 23:59)
    Przeciez prezes tez sie nie stawia w sadzie bo nawet mowil ze to nie ma sensu, wszyscy wiedza ze jest krysztalowy.
  • ~kos
    (2019-09-12 20:31)
    Kryminaliści mogą przesłuchiwać - nigdy. A czy grupa przestępcza może nadzorawać - tylko siebie .
  • ~Mietek
    (2019-09-12 20:09)
    Kasta potwierdza , ze jest ponad prawem , to oni chca decydowac co im wolno , czyli wszystko .
  • ~habor
    (2019-09-12 20:06)
    Dla mnie sprawa jest oczywista i jasna-jeśli prezes /kolejny w RP?!/ Krystianek Markiewicz stawia się ponad prawem, Iustitie należy w trybie natychmiastowym rozwiązać i zdelegalizować! Z mocy ustawy Prawo o Ustroju Sądów Powszechnych sędziowie tworzą samorządy sędziowskie i żadnych innych stowarzyszeń towarzyszy sędziów polskich sądów powszechnych w/w ustawa nie przewiduje i nie dopuszcza! O czym profesorek Krystianek Markiewicz powinien wiedzieć! A jeśli nie wie, bo np. język w/w ustawy jest dla profesorka zbyt trudny, niech Ziobro mu tę ustawę objaśni stosownym komentarzem. Oraz stosownymi decyzjami, co do jego, profesorka osoby!
  • ~md
    (2019-09-12 19:52)
    Mędzia Schab uważa, że prawo go nie dotyczy.
  • ~Werner von Scheisskopf
    (2019-09-12 19:49)
    Ten "lepsiejszy" justycjusz ma w d..e prawo. Prawo ma przestrzegać plebs on nadczłowiek z kasty nie. Jeden taki już w historii mówił - państwo to ja i wnuczkowi gilotyna plebsu gładko łepetynkę obcięła.
  • ~takiktam
    (2019-09-12 19:31)
    Najwyraźniej pan Markiewicz boi się, że wyjdzie sprawa na ąwiatlo dzienne i woli przeczekać do wyborów w nadziei, że coś się zmieni. W końcu czy nie po to była ta cała "afera Piebiaka", aby upolitycznionych sędziów jak Żurek czy Tuleya uchronić od postępowań dyscyplinarnych w toku?
  • ~W-wa
    (2019-09-12 19:12)
    TŁUSTE KAŚCIORY ostatnimi siłami bronią się przed tym KOMUNISTYCZNO PRAWNYM NADANIEM ale to tylko para w GWIZDEK
  • ~PASTUCH z PelO
    (2019-09-12 19:07)
    Markiewicz to nie Indie nie jestes SWIETA KROWA
  • ~pola
    (2019-09-12 19:06)
    boi sie stanac w prawdzie ---czy to nie jest podwojne dno -ta sprawa sedziow -----ta kasta sie sama komromituje .i walcza by bylo jak bylo -dalej bylejak ---ponad 80 procent .polakow czeka by zrobic porzadek -i odnowic -i naprawic sady ---
  • ~koneser
    (2019-09-12 14:21)
    Brawo! Olać tych mściwych pisowskich karierowiczów sprzeniewierzających się zasadom państwa prawa, których ślubowali bronić! Podległe ministrowi Ziobro, premierowi Morawieckiemu i prezesowi Kaczyńskiemu mściwe pisowskie zbiry podawały internetowej hejterce dane PIĘCIO-LETNIEGO syna sędzi, na którym chcieli się zemścić. Kiszczak byłby dumny z Dobrej Zmiany - elektorat PiS już jest dumny.
  • ~a-go
    (2019-09-12 13:08)
    Markiewicz pod ujął słuszną, godną urżędu decyzję. Nie powinien legitymizować szopki Ziobry.
  • ~0z
    (2019-09-12 13:05)
    No cóż słowa Cejrowskiego o sędziach prawdziwe WSZYSCY WON