Szef MON zapowiada śledztwo ws. śmierci saperów. Na razie nie można dotrzeć do ich ciał

Saperzy pracują w terenie i oznaczają wszystkie niewybuchy, które tam się znajdują. Następnie wejdą prokuratorzy i będzie prowadzone śledztwo - przekazał szef MON Mariusz Błaszczak, podczas wizyty w szpitalu w Siemianowicach Śląskich, gdzie przebywa dwóch rannych w wybuchu żołnierzy.

wróć do artykułu
  • ~Mark Twain
    (2019-10-08 16:05)
    To w lasach rozbraja się(!!!) znalezione niewybuchy??? Tego typu niebezpieczne przedmioty wywozi się na poligon i detonuje!!! Kto tak tragicznie zdecydował? Może jednak artykuł nie jest zbyt dokładny?
  • ~Guma
    (2019-10-08 16:17)
    Saper raz się myli.
  • ~KLASA
    (2019-10-08 16:33)
    500+ i wszystko jasne
  • ~Gliwice
    (2019-10-08 16:33)
    To byli saperzy z Gliwic, także nie macie dobrego zdjęcia bo powinien być bordowy beret.
  • ~PO-KO do de
    (2019-10-08 16:39)
    I pomyśleć, że POma toły kpią z należnych Polsce reparacji, kiedy do dziś są ofiary , jak widać, barbarzyńswa niemieckiego II wojny światowej
  • ~Antos
    (2019-10-08 16:42)
    Byłem w saperach lata 80 niewybuchy się detonowlo na poligonach ... żal chłopaków ale taka praca sami wybrali.
  • ~Polon
    (2019-10-08 17:07)
    Kryzys w WP! Szkoda Saperów...
  • ~Bingo
    (2019-10-08 18:34)
    wina jarka, macierewicza i błaszczaka
  • ~saper w rezerwie
    (2019-10-08 18:37)
    Tragedia, ale dlaczego aż 6-ciu było w zasięgu wybuchu, czy tylko fatalny zbieg okoliczności zawinił. Modlitwa za poległych, życzenia powrotu do zdrowia rannym
  • ~neo
    (2019-10-08 19:07)
    Ale wyszkolenie pisowskiego wojska! Szkoda ludzi. Sypanie confetti i inne bzdury a wyszkolenia brak. W pobliżu mojego miasta był las pełen niewybuchów w przeszlosci ciągle saperzy tam działali, w okolicy był kiedyś magazyn broni, broni, i nikt nigdy nie zginął.
  • ~Saper
    (2019-10-08 19:18)
    Któryś redaktor napisał bzdury a reszta jak stado baranów powtarza bez weryfikacji!! Patrole saperskie nie rozbrajają niewybuchów tylko je podejmują, wywożą na poligon i niszczą!!!!
  • ~PL
    (2019-10-08 19:28)
    Smutek... dziękujemy Wam i współczujemy Waszym bliskim...
  • ~bira
    (2019-10-08 21:24)
    to było podejmowanie niewybuchów ! anie rozbrajanie!!!
  • ~bira
    (2019-10-08 21:34)
    KLASA !! To byli i są moi koledzy! Więcej szacunku dla rodzin ofiar !!!
  • ~romtas
    (2019-10-08 23:36)
    W 1962 roku znaleziono w okolicy Bydgoszczy /Lasek Gdański/ duży skład pocisków moździerzowych, jakiś zawalony schron amunicyjny. Saperzy z 9 Pułku Pontonowo-Mostowego. Nasza kompania ochraniała miejsce. Podglądaliśmy z daleka, Jeden wybierał z dołu pocisk,/nie które były sklejone po dwa nawet trzy/, nie rozdzielali, ten od układania na tragach wchodził do dołu i pomagał. Reszta daleko. I tylko ochotnicy, w tym wypadku nie zachowano należytej ostrożności. Współczuję rodzinom, kolegom. Ogromna tragedia.
  • ~Polak !
    (2019-10-08 23:46)
    takie rzeczy to powinni zabierać sobie niemieckie służby !!!!!!!!!!!
  • ~monio
    (2019-10-09 00:43)
    Ale w państwie PIS - winnych nie stwierdzono
  • ~Dziaddu
    (2019-10-09 08:15)
    Niewybuch, a wybuchl! Oj zagadka !
  • ~żuczek
    (2019-10-09 10:21)
    Nie można użyć trału przeciwminowego?
  • ~Rezerwa
    (2019-10-09 11:12)
    Wiecie lub nie wiecie. To były artyleryjskie . One są tak skonstruowane, że uzbrajają się w ułamek sekundy po wystrzeleniu. Od tego momentu starczy drobne trącenie zapalnika by eksplodowały. A te z wojny dodatkowo sa przerdzewiale. Kto wpadł ma pomysł aby je gdzieś przewozić z miejsca znalezienia? Należałoby je zdetonować w miejscu znalezienia bo każdy rucj może uruchomić detonator.....! Rutyna?

Może zainteresować Cię też: