Abp Jędraszewski straci miejsce w krakowskiej kapitule za "poniżanie ludzi"? Radni PiS oburzeni

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec złożył projekt uchwały, w której domaga się zmian w składzie kapituły przyznającej medal "Cracoviae Merenti". Miejsce w niej miałby stracić metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Oburzeni są radni PiS.

wróć do artykułu
  • ~Gregg
    (2019-11-05 08:38)
    Popieram inicjatywę. Nie dla homofoba. Nie dla niechrześcijańskiego języka nienawiści i wykluczenia. Natomiast postawa politycznych podnóżków arcybiskupa zupełnie mnie nie dziwi.
  • ~Kujawiak
    (2019-11-03 19:27)
    Dzięki takim duchownym jak Jędraszewski, Głódź, Hoser czy T,Rydzyk złodziej , który dostał od Putina radiostacje do nadawania Radia Maryja z terenu prawosławnej Rosji , niedługo będą do stanu duchownego ,,,powoływać"" na wsiach z łapanki a puste kościoły zamienią za pieniądze na sale koncertowe i miejsca zabaw.
  • ~krakowiaczek
    (2019-11-03 19:13)
    Abp Jędraszewski jest OK!! On jest biskupem w piskościele Rydzyka.
  • ~Wielkopolanin
    (2019-11-03 18:59)
    Jędraszewski zapewne nigdy nie przeczytał Ewangelii, Nie ma tym biskupie nic co by przypominało nauki Chrystusa ,To talib w katolickiej odzieży.Brak mu kałasznikowa oraz prawa do płonących stosów; Precz z takimi pastuchami.
  • ~krakus
    (2019-10-27 22:10)
    Coś się stało z głowę tego kapłana. Czym prędzej powinien pójść na leczenie i nie niszczyć kościoła. Żyje w swoim urojonym świecie i kreśli wizję kościoła, jako prywatnego folwarku, zamkniętego dla myślących inaczej. Jak Judasz sprzedaje Jezusa, by przypodobać się partii, nie patrząc na to ile krzywdy czyni Polsce, jej przyszłości. Żyje w zakłamaniu a próbuje coś pisać o prawdzie. Nie potrafi sklecić kazania w którym jest rzetelna interpretacja myśli ewangelicznej...i to jest biskup? To hańba i pośmiewisko Kościoła, jego słowa i czyny to woda na młyn dla wrogów kościoła. Jak to bardzo boli....
  • ~Nieustraszony Pogromca Zabobonu
    (2019-10-26 13:17)
    Towarzyszu Jędrzejewski to zagorzały obrońca Paryża,tego od molestowania kleryków.
  • ~kanadol
    (2019-10-25 19:24)
    Dziekuje Dominik teraz bede mogl sie przyznac ze pochodze z Krakowa.
  • ~Kora Jabłońska
    (2019-10-24 15:58)
    Abp Jędraszewski jest jedynym odważnym i mądrym biskupem, a reszta to strachliwe króliki. Mówi prawdę i otwiera oczy zmanipulowanym ludziom oglądającym jedynie TVN i ich autorytety".
  • ~Camsun
    (2019-10-24 13:41)
    To rzecznik szatana i diabla ten Jedraszewski arcybiskup. Diabel w ludzkiej skurze
  • ~amira
    (2019-10-24 12:44)
    a ja rodowita krakowianka i katoliczka pomodllę się za tym
  • ~Krzychu
    (2019-10-24 06:42)
    Ponizanie jakie? Przecież oni mówią że są lgbt więc to nie ludzie tylko lgbt. Bądźmy tolerancyjni Nazywamy ich tak jak chcą czyli lgbt
  • ~Innowacja
    (2019-10-24 02:12)
    Mr. Ksiadz teraz moze siedzic cicho poza terytorium kosciola. Polska ma byc swiecka a nie teokracja.
  • ~vugaser
    (2019-10-23 23:09)
    Byle jaka władza wybierana przez byle jakich obywateli wiadomego sortu.
  • ~Kogut
    (2019-10-23 20:15)
    Ot ironia losu,z krzyżem wojuja A potem pod nim leżą!!Ot cała historyja.......
  • ~Aron
    (2019-10-23 16:35)
    CZERWONY KRAKÓW !
  • ~Lucyper
    (2019-10-23 15:14)
    Kopa
  • ~Anna
    (2019-10-23 15:03)
    Brawo! Bo robi zły PR wszystkim katolikom. A przecież z założenia to religia dobra i tolerancyjna:)
  • ~ela
    (2019-10-23 14:17)
    O jakim poniżaniu mowa? Obowiązkiem każdego chrześcijanina jest nawracanie ludzi .I to właśnie robi abp. Jędraszewski.
  • ~Darka
    (2019-10-23 13:30)
    PRZENIOSĄ GO DO INNEGO MIASTA.ALE KARA. PRZECIEŻ ZAWSZE TO ROBIĄ.I TO W KAŻDYM PRZYPADKU.
  • ~dobekmg
    (2019-10-23 11:34)
    No wreszcie trochę tego starego dziada będzie mniej !!!! A na marginesie: jeśli politycy są ustawowo zobowiązani do ujawniania majątku to w stosunku do księży powinien być ustawowo wrowadzony rejestr aktywności seksualnej. Taka przeciwwaga do celibatu. Jeśli nie chcą zakładać rodzin i mieć dzieci (do czego cały czas nawołują) to powinniśmy wiedzeć w jaki sposób prowadzą się seksualnie te stare dziadygi. Pozdrowienia dla biskupa Paetza od ministrantów nałożników !!