Żołnierz został postrzelony w środę około godz. 12.30 na strzelnicy Centrum Szkolenia Policji w Legionowe. Odbywały się tam szkolenia strzeleckie z udziałem żołnierzy Jednostki Wojskowej w Lublińcu.

Reklama

Dział Wojskowy Prokuratury Rejonowej Warszawa Ursynów wszczął postępowanie w kierunku czynu z art. 354 § 2 kk, tj. nieostrożnego obchodzenia się z bronią wojskową przez jednego z żołnierzy i nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innego żołnierza - przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Jak dodał do zdarzenia doszło przed rozpoczęciem zajęć w trakcie dostosowywania broni do pracy z użyciem amunicji ćwiczebno–barwiącej. Pokrzywdzony został postrzelony przez innego w brzuch z broni krótkiej - poinformował Łapczyński.

Bezpośrednio po zdarzeniu, pokrzywdzonemu została udzielona niezbędna pomoc medyczna, po czym został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego stan rano określany był jako ciężki - podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wszyscy uczestniczy szkolenia zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Byli trzeźwi.