Inne
Reklama

"W lutym zawita do nas prawdziwa zima, a tuż po niej, jeszcze w tym samym miesiącu, wiosna. Przyjdzie szybko i będzie ciepła. W marcu czeka nas niemal letnia pogoda" - mówi "Faktowi"Grzegorz Gumiński z Pro-GEM-u.

W styczniu o pogodę w Polsce będą zaciekle walczyć dwa układy ciśnienia: potężny wyż rosyjski oraz islandzki niż. To ten pierwszy, z chłodnym, kontynentalnym powietrzem, zafundował nam w ostatnim trzech dniach lodowatą pogodę, ale już jutro się podda. Ten drugi da o sobie znać na początku tygodnia i dmuchnie do Europy wilgotnym, cieplejszym powietrzem.

Do połowy stycznia czeka nas dość ciepła, pochmurna i wilgotna aura, okresowo popada deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura będzie się wahać między 0 a 5 st. Celsjusza, ale na zachodzie kraju czasami dojdzie nawet do 8 stopni. Druga połowa miesiąca, czyli początek ferii w części województw, to ponowne znacze ochłodzenie, wyż znad Rosji zapewni sporo rozpogodzeń, ale temperatury w nocy mogą spadać od -10 do -15 st. na wschodzie kraju. Tyle że nie będzie wiele śniegu - ujawnia "Fakt".

W lutym na początku na krótko przyjdzie prawdziwa zima, skorzystają na tym dzieci mające ferie. Spadnie dużo śniegu i miejscami utrzyma się on do połowy miesiąca. Ale już druga połowa lutego zapowiada się znacznie cieplej, znad Atlantyku napłynie cieplejsze, wilgotniejsze powietrze. Śnieg szybko będzie topnieć - pisze gazeta.

Przez cały marzec będziemy się mogli cieszyć ciepłym powietrzem. Temperatura często będzie w cieniu przekraczać 10-15 stopni. Chociaż sporo popada, nie zabraknie dni ze słońcem.