Nasza Fundacja bardzo aktywnie włącza się w pomoc humanitarną, a więc także we wszystkie działania, którymi chcemy wspomóc organizacje pozarządowe na granicy polsko-białoruskiej – powiedział Owsiak na konferencji prasowej w Warszawie. Poinformował, że jest w kontakcie z burmistrzem Michałowa. - Wszystko wskazuje na to, że będziemy chcieli tam stworzyć punkt humanitarny. Jesteśmy w kontakcie z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich, a także z Polskim Czerwonym Krzyżem – poinformował.

Reklama

Jak dodał, punkt humanitarny mógłby zostać uruchomiony "już w najbliższych dniach". - Myślę, że to są takie akcje, które wymagają od nas, od Polaków, aby być ponad polityką. Musimy być teraz z ludźmi, którzy potrzebują pomocy i spróbować to rozwiązać jak najbardziej pokojowo, także z pożytkiem dla służb mundurowych – podkreślił szef WOŚP.

Mamy ogromne doświadczenie, organizując festiwal na kilkaset tysięcy ludzi – nasz szpital polowy potrafi świetnie działać. Nasze zabezpieczenie w postaci pokojowego patrolu potrafi to fantastycznie organizować – podkreślił Owsiak.

O planach WOŚP poinformował PAP wcześniej w piątek burmistrz Michałowa Marek Nazarko. - WOŚP chce u nas zrobić centrum logistyczne dla organizacji, stowarzyszeń, lekarzy, którzy pomagają w strefie nadgranicznej stanu wyjątkowego. Objechaliśmy kilka lokalizacji, za tydzień przyjedzie pan Owsiak i dopinamy szczegóły – powiedział PAP.

Reklama

Ekipa WOŚP dokonała objazdu z burmistrzem w piątek rano, samochodem terenowym oklejonym naklejkami jednego z festiwali. - Za tydzień pan Owsiak przyjeżdża i dopinamy szczegóły – powiedział PAP Nazarko.